Platforma Qlik – kompleksowa analiza i wizualizacja danych biznesowych

Materiał promocyjny Wraz z napływem ilości danych i systemów ich obsługujących, analiza biznesowa staje się coraz większym wyzwaniem. Jednocześnie coraz więcej użytkowników w firmach polega na analizie do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych i wybór rozwiązania BI, które kompleksowo pokryje potrzeby w firmie i zadowoli rzesze użytkowników, staje się nie lada wyzwaniem.

Ze względu na wykładniczo rosnące ilości danych do przetworzenia oraz fakt, że od właściwego ich przetworzenia zależy sukces rynkowy, coraz więcej przedsiębiorstw wdraża systemy BI. Dla wielu producentów oprogramowania i dostawców informacji korzystanie z zaawansowanych narzędzi analitycznych nie jest już opcją, ale zwykłą koniecznością. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom użytkownicy chcą mieć możliwość wykrywania tendencji w szeregach danych, odkrywania niewidocznych na pierwszy rzut oka powiązań oraz podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Firmy szukają więc narzędzi, które oferują analizy intuicyjne, łatwe w użyciu, a czasami nawet wciągające, by stały się naturalną i kluczową częścią działalności biznesowej użytkowników, bo jak same przyznają, edukacja jest podstawą do wykorzystania naturalnej umiejętności analizy człowieka. A nie zapominajmy, że za dobrą analizą idą dobre decyzje biznesowe.

Raport BARC BI SURVEY 15

Qlik - lider w dziedzinie analiz wizualnych

Firma Qlik to czołowy producent rozwiązań z zakresu analityki wizualnej. W jej ofercie znajdują się rozwiązania do raportowania, samoobsługowej analizy wizualnej, analizy kierowanej (Guided Analytics), analiz osadzonych (Embedded Analytics) oraz specjalistycznych rozwiązań analitycznych szytych na miarę. Z oprogramowania Qlik korzysta obecnie ok. 36 tys. firm.

Siedziba główna Qlik znajduje się w stanie Pensylwania. Firma współpracuje z ponad 1700 partnerami na terenie ponad 100 państw.

Więcej o Qlik: www.qlik.com/pl.

Coroczne badanie BI Survey 15, niezależnego badania użytkowników aplikacji typu Business Intelligence BI Survey 15 przeprowadzonego przez BARC (Business Application Research Center - organizowane już po raz piętnasty - opiera się na wynikach kompleksowego badania przeprowadzonego w grupie 3 267 respondentów z całego świata, korzystających z oprogramowania do analityki biznesowej (BI). Badanie analizuje kwestię wyboru produktów BI oraz ich wykorzystania wśród użytkowników w zakresie korzyści biznesowych, kosztów, odsetka pracowników korzystających z produktu, konkurencyjności, rekomendacji, innowacji, wydajności, zadowolenia klientów i sprawności. Szczegółowa analiza objęła w sumie 35 produktów (lub grup produktów) a respondenci odpowiadali oni na szereg szczegółowych pytań dotyczących ich zastosowania danego produktu w zakresie BI.

Pobierz raport: Qlik w wynikach ankiety BARC na temat rozwiązań BI w 2015 r.

Firma Qlik to lider w dziedzinie odkrywania danych i analiz wizualnych

Platforma Qlik – kompleksowa analiza i wizualizacja danych biznesowych

Jak wynika z raportu, wśród dużych międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu BI, firma Qlik zajmuje pierwsze miejsce w kategorii zadowolenia klientów wśród dużych międzynarodowych dostawców. Qlik wygrał w tym badaniu w kategoriach "wydajność", "rozważanie zakupu" i "konkurencyjność". Oprócz pierwszego miejsce w sześciu kategoriach wśród dużych międzynarodowych dostawców rozwiązań BI, Qlik był też liderem w 14 innych kategoriach, w tym: współpraca, innowacje, mobilne BI, analiza geoprzestrzenna oraz wsparcie dla podmiotów wdrażających.

"Qlik plasuje się na jednej z najwyższych pozycji w każdej kategorii działalności w zakresie kluczowych wskaźników wydajności dla korzyści biznesowych, co czyni z tego producenta i jego produktu swoiste koło zamachowe dla podnoszenia wartości przedsiębiorstw” powiedział dr Carsten Bange, dyrektor generalny BARC.

Data discovery i odkrywnie danych z Qlik Sense

Narzędzie Qlik Sense jest oparte na otwartej platformie, co oznacza, że firmy potrzebujące dalszych funkcji mogą rozszerzać system, dopasować go do swoich potrzeb, a także integrować z innymi narzędziami i systemami wykorzystywanymi w firmie.

Oprogramowanie działa na każdym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę. Użytkownik może podłączyć się do źródeł danych (baza danych, pliki lokalne itd.) i w sposób intuicyjny nawigować między danymi odkrywając, niewidoczne gołym okiem powiązania. Jest to możliwe dzięki silnikowi asocjacyjnemu (opatentowana technologia Qlik), który wiąże dane pochodzące z różnych źródeł takich jak na przykład systemy CRM i ERP. Qlik Sense wyposażony jest w inteligentny system ładowania i rozpoznawania danych, który pozwala na automatyczną analizę powiązań między danymi.

Platforma Qlik – kompleksowa analiza i wizualizacja danych biznesowych

Qlik Sense znajduje szerokie zastosowania w dużych i średniej wielkości firmach komercyjnych i niekomercyjnych. Przede wszystkim dostarcza możliwość wizualnej analizy danych dla osób, które nie mają doświadczenia i umiejętności w analizie informacji znajdujących się w bazach danych. Ważną funkcją Qlik Sense jest możliwość jednoczesnego podłączenia się do wielu źródeł danych o różnych formatach (np. bazy danych i pliki Excel), co pozwala na analizę całego zbioru danych, a nie tylko ich wycinka. Nie możemy rónież zapomnieć o optymalizacji pod kątem bezpieczeństwa, skalowalności i wydajności — zintegrowane aplikacje Qlik spełniają określone wymogi w wymienionych zakresach. Potwierdza to współpraca Qlik z partnerami z różnych branż, w tym z branży ochrony zdrowia i usług finansowych, gdzie przestrzeganie takich wymogów ma zasadnicze znaczenie.

Pobierz Qlik Sense Desktop.

Platforma Qlik – kompleksowa analiza i wizualizacja danych biznesowych