Platforma ECEE ułatwia łączenie sieci Carrier Ethernet

Alcatel-Lucent i Equinix (Data Services Provider) opracowały wspólnie platformę, dzięki której dostawcy usług sieciowych mogą łączyć ze sobą w łatwy sposób eksploatowane przez siebie sieci Carrier Ethernet.

Głównym elementem platformy ECEE (Equinix Carrier Ethernet Exchange) są w warstwie sprzętowej routery produkowane przez Alcatel-Lucent (linia SR; Service Router), które sprzęgają ze sobą różne sieci Carrier Ethernet. Połączenie takich sieci ze sobą wiąże się normalnie z dużym nakładem pracy i jest kosztowne, ponieważ każdy dostawca usług sieciowych stosuje z reguły albo firmowe, albo niekompatybilne ze sobą produkty.

Firma Equinix działa na rynku rozwiązań sieciowych przeznaczonych dla dostawców usług i firm telekomunikacyjnych od 10 lat. Jej flagowy produkt nosi nazwę Internet Core Exchange (ICE). Jest to rozwiązanie służące do łączenia ze sobą różnych środowisk Carrier Ethernet. Alcatel-Lucent i Equinix należą do MEF (Metro Ethernet Forum), gdzie uczestniczą czynnie w rozwijaniu technologii Carrier Ethernet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200