Plany sprzedaży technologii Nvidii do Huawei zagrożone

Rząd Stanów Zjednoczonych może powstrzymać transakcje w momencie wprowadzenia nowego pakietu ograniczeń handlowych dla Huawei.

Stosunki rządu Stanów Zjednoczonych z firmą Huawei są mocno napięte od momentu wprowadzenia chińskiego giganta technologicznego na czarną listę Departamentu Handlu, co ograniczyło możliwość korzystania Huawei m. in. z usług Google.

Nvidia może stracić sporo pieniędzy
Źródło: nvidia.com

Nvidia może stracić sporo pieniędzy

Źródło: nvidia.com

Amerykański producent słynący z wytwarzania układów graficznych - Nvidia - planuje sprzedaż swojej technologii dla firmy Huawei, ale transakcja może nie dojść do skutku, jeżeli Stany Zjednoczone przystąpi do dalszego ograniczania wysyłek sprzętu i technologii do firm znajdujących się na czarnej liście.

Zobacz również:

Administracja obecnie urzędujący prezydenta zamierza jeszcze bardziej ograniczyć dostęp firmy Huawei do amerykańskiej technologii. Huawei od 2019 roku znajduje się na czarnej liście Departamentu Handlu USA, ale dzięki specjalnym planom wdrożonym przez Donalda Trumpa nadal może korzystać z pewnych przywilejów dotyczących wymiany handlowej z USA.

Agencja Reutersa dotarła do dokumentów, które wskazują na zmianę funkcjonowania czarnej listy Departamenty Handlu. Zmiany będą mieć duży wpływ ekonomiczny na Nvidię oraz inne firmy dokonujące dużych wymian technologicznych z chińskimi spółkami.

Obie strony nie zdecydowały się na wydanie oficjalnego oświadczenia prasowego w sprawie. Rzecznik prasowy Nvidii przekazał jedynie:

Rynek chiński stanowi istotną szansę dla amerykańskiego przemysłu półprzewodników. Chociaż nie jesteśmy w stanie skomentować żadnych oczekujących wniosków o licencję, współpracujemy z klientami i partnerami na całym świecie, aby przestrzegać wszystkich obowiązujących kontroli eksportu i zaspokoić zapotrzebowanie rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200