Planet Soft chce zadebiutować na NewConnect

Wrocławski producent rozwiązań informatycznych dla sektora MSP, zakończył prywatną ofertę akcji. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w lipcu tego roku.

Planet Soft pracuje obecnie nad kilkoma projektami, jeden z nich oparty jest na technologii augmented reality, łączącej rzeczywistość ze światem wirtualnym. Projekt polega na marketingowym wykorzystaniu możliwości technologii AR. W przedsięwzięciu ma uczestniczyć kilka podmiotów, którym Planet Soft zaproponował wzięcie udziału w projekcie.

Wrocławska firma zamierza przejąć mniejsze podmioty, specjalizujące się w tej technologii i na ich bazie stworzyć spółkę zależną, która wejdzie w skład Grupy Kapitałowej. Obecnie prowadzi rozmowy na ten temat z trzema z pięciu wytypowanych podmiotów. W projekt związany z nową technologią Planet Soft zamierza zainwestować co najmniej 1,2 mln zł w ciągu 2 kolejnych lat.

W minionym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,5 mln zł, Planet Soft wypracował 527 tys. zł zysku netto. Plany na rok bieżący zakładają zwiększenie zysku do 770 tys. zł, przy minimalnym wzroście sprzedaży. W ofercie prywatnej wrocławska spółka sprzedała w ramach subskrypcji akcje o wartości 755 tys. zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200