Placówki z rozwiązaniami Asseco mogą testować system eWUŚ

Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnia placówkom medycznym system informatyczny eWUŚ do elektronicznej weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców, który ma obowiązywać od stycznia 2013 roku we wszystkich placówkach opieki zdrowia. Firma Asseco zapewnia, że szpitale i przychodnie korzystające z jego oprogramowania mogą testować nową funkcjonalność już w grudniu.

System eWUŚ umożliwi placówkom ochrony zdrowia, mającym umowy z NFZ, dostęp on-line do Centralnego Wykazu Ubezpieczonych. Ma to pozwolić to na szybkie sprawdzenie, czy pacjent jest uprawniony do korzystania ze świadczeń zdrowotnych. Skorzystanie z systemu eWUŚ wymaga integracji z rozwiązaniami informatycznymi stosowanymi przez szpitale i przychodnie.

Zdaniem ekspertów sprawne uruchomienie nowej funkcjonalności warto poprzedzić próbnym uruchomieniem nowej funkcji jeszcze w grudniu 2012 roku. "Systemy Asseco są gotowe do współpracy z eWUŚ. Nasi klienci mogą więc jeszcze w tym roku dokonać instalacji i konfiguracji niezbędnych składników, aby upewnić się, że komunikacja z systemem eWUŚ odbywa się bez zakłóceń. Warto też jeszcze w grudniu zdefiniować grupę użytkowników z dostępem do systemu eWUŚ na etapie rejestracji pacjenta i pobierania potwierdzenia uprawnień. Zachęcam do tego serdecznie, gdyż od podjęcia tych działań zależy ocena szpitali i przychodni przez pacjentów, którzy oczekują sprawnej obsługi" - mówi Krzysztof Groyecki, Dyrektor Zarządzający Pionu Opieki Zdrowotnej, Asseco Poland.

Zobacz również:

  • Pierwszy samorządowy SOC wystartował w Rzeszowie

Wprowadzenie elektronicznej weryfikacji świadczeniobiorców ma ułatwić i przyspieszyć rejestrację pacjentów w przychodniach oraz ich przyjmowania do szpitali. System eWUŚ pozwoli personelowi szpitali i przychodni sprawdzanie statusu uprawnień ubezpieczeniowych pacjentów na bieżąco, za pomocą łącza internetowego. Pacjent udając się do lekarza będzie mógł zabrać ze sobą jedynie dokument potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Dzięki wdrożeniu systemu eWUŚ pacjenci będą zwolnieni z obowiązku okazywania dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie - książeczki ubezpieczeniowej lub druku RMUA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200