Pistachio Ice Cream - to robocza nazwa kolejnej wersji systemu Android

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Google pracuje nad kolejną wersją systemu operacyjnego Android, któremu nadał oficjalną nazwę roboczą nazwę Android P, a roboczą "Pistachio Ice Cream".

Twórcy systemu Android P zapowiadają, że będzie on wspierać tak wiele nowych technologii, jak żadna inna kolejna wersja tego systemu, którego premiera miała miejsce prawie dekadę temu, a dokładnie w 2007 roku.

Informują przy tym, że system został zaprojektowany z myślą o smartfonach kolejnej generacji, które będą zawierać szereg tak nowatorskich rozwiązań, jak np. giętkie ekrany czy wiele mniejszych ekranów, które po złożeniu będą jednym dużym ekranem.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Android - najlepsze aplikacje zwiększające bezpieczeństwo

Po wprowadzeniu do kolejnej wersji systemu Android nowych technologii, wiodący producenci smartfonów bazujących na tym oprogramowaniu, tacy jak Samsung, Huawei i OnePlus, będą mogli przystąpić do wdrażania bardziej niezawodnym metod uwierzytelniania użytkowników, np. takich, które rozpoznają twarz użytkownika.

Niektórzy spekulują, że Android P może być jeśli nie ostatnią, to jedną z ostatnich wersji tego systemu.

Twierdzą, że Google pracuje nowym oprogramowaniem tego typu (czyli systemem operacyjnym zarządzającym mobilnymi urządzeniami) , które zastąpi system Android. Nosi on nazwę Fuchsia i inaczej niż systemy Chrome OS i Android nie bazuje na Linuksie, ale na jądrze noszącym nazwę Zirco.

Fuchsia ma zastąpić w pewnym momencie systemy Android Wear, Android i Chrome OS, i będzie w stanie obsługiwać wszystkie stworzone do tej pory aplikacje uruchamiane na urządzeniach pracujących pod kontrolą tych trzech systemów. To wszystko spekulacje i życie pokaże, czy Google rzeczywiście sprawi nam któreś dnia taką niespodziankę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200