Pistachio Ice Cream - to robocza nazwa kolejnej wersji systemu Android

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Google pracuje nad kolejną wersją systemu operacyjnego Android, któremu nadał oficjalną nazwę roboczą nazwę Android P, a roboczą "Pistachio Ice Cream".

Twórcy systemu Android P zapowiadają, że będzie on wspierać tak wiele nowych technologii, jak żadna inna kolejna wersja tego systemu, którego premiera miała miejsce prawie dekadę temu, a dokładnie w 2007 roku.

Informują przy tym, że system został zaprojektowany z myślą o smartfonach kolejnej generacji, które będą zawierać szereg tak nowatorskich rozwiązań, jak np. giętkie ekrany czy wiele mniejszych ekranów, które po złożeniu będą jednym dużym ekranem.

Po wprowadzeniu do kolejnej wersji systemu Android nowych technologii, wiodący producenci smartfonów bazujących na tym oprogramowaniu, tacy jak Samsung, Huawei i OnePlus, będą mogli przystąpić do wdrażania bardziej niezawodnym metod uwierzytelniania użytkowników, np. takich, które rozpoznają twarz użytkownika.

Niektórzy spekulują, że Android P może być jeśli nie ostatnią, to jedną z ostatnich wersji tego systemu.

Twierdzą, że Google pracuje nowym oprogramowaniem tego typu (czyli systemem operacyjnym zarządzającym mobilnymi urządzeniami) , które zastąpi system Android. Nosi on nazwę Fuchsia i inaczej niż systemy Chrome OS i Android nie bazuje na Linuksie, ale na jądrze noszącym nazwę Zirco.

Fuchsia ma zastąpić w pewnym momencie systemy Android Wear, Android i Chrome OS, i będzie w stanie obsługiwać wszystkie stworzone do tej pory aplikacje uruchamiane na urządzeniach pracujących pod kontrolą tych trzech systemów. To wszystko spekulacje i życie pokaże, czy Google rzeczywiście sprawi nam któreś dnia taką niespodziankę.