Pinezka Google. Co to jest i jak ją wysłać

Pinezka Google, znana również jako "Google Pin", jest narzędziem, które umożliwia udostępnianie konkretnej lokalizacji na mapie za pośrednictwem Google Maps.

Mapy Google'a / Fot. Mat. własne

Mapy Google'a / Fot. Mat. własne

Pinezka Google to wyjątkowo przydatne rozwiązanie w planowaniu spotkań, organizowaniu wydarzeń, czy po prostu wskazywaniu ciekawych miejsc znajomym i rodzinie.

Co to jest Pinezka Google?

Pinezka Google to sposób na zaznaczenie konkretnej lokalizacji na mapie za pomocą symbolu pinezki. To narzędzie do precyzyjnego udostępniania lokalizacji, zarówno dla celów osobistych, jak i biznesowych.

Zobacz również:

  • Niemcy otwierają się na Street View
  • Smartfony z Androidem otrzymają ulepszoną funkcję odnajdowania

Jak Wysłać Pinezkę Google

Krok 1: Otwórz Google Maps

Pobierz i zainstaluj aplikację Google Maps na smartfonie lub otwórz Google Maps na komputerze.

Krok 2: Znajdź lokalizację

Wprowadź adres lub nazwę miejsca, które chcesz zaznaczyć, lub po prostu kliknij w wybrany punkt na mapie. Możesz także dotknąć i przytrzymać dany punkt na mapie, aby umieścić pinezkę.

Krok 3: Udostępnij lokalizację, czyli jak wysłać pinezkę

Po zaznaczeniu lokalizacji, kliknij na pinezkę, a następnie wybierz opcję "Udostępnij" lub "Share". Wyświetli się menu z różnymi opcjami udostępniania, takimi jak wiadomość tekstowa, e-mail, WhatsApp, Facebook, itp. Wybierz preferowany sposób udostępnienia i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Jeśli chcesz wysłać link bezpośrednio, możesz go skopiować i wkleić w wybraną przez siebie aplikację do komunikacji.

Na koniec potwierdź wysłanie: w zależności od wybranej metody udostępnienia, mogą być wymagane dodatkowe kroki, takie jak wybór osoby, której chcesz wysłać pinezkę, lub dodanie komentarza. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, a następnie potwierdź wysłanie.

Krok 4: Wybierz sposób udostępnienia

Wybierz, w jaki sposób chcesz udostępnić pinezkę, i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Możesz skopiować link i wkleić go w wiadomości tekstowej lub e-mailu, lub bezpośrednio wysłać pinezkę przez wybraną aplikację społecznościową.

Sprawdź: SpeedFan

Pinezka Google to proste i skuteczne narzędzie do udostępniania lokalizacji, które może być wykorzystane zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Dzięki kilku prostym krokom możesz wysłać pinezkę znajomemu, rodzinie czy współpracownikowi, pomagając im znaleźć drogę do konkretnego miejsca.

To narzędzie dodaje nowy wymiar komunikacji i organizacji, upraszczając proces planowania i koordynacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200