Pilotaż systemu e-Deklaracje wykona PWPW

Aby spełnić wymagania obowiązującej ustawy o podpisie elektronicznym oraz ordynacji podatkowej Ministerstwo Finansów musiało zdecydować się na wdrożenie tymczasowego projektu eDeklaracje. Wybrało rozwiązanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Zgodnie z Art. 58 ust. 2 Ustawy o podpisie elektronicznym oraz zgodnie z Art. 3a Ordynacji podatkowej firmy powinny przekazywać deklaracje podatkowe drogą elektroniczną.

PWPW oraz MF opublikowały wspólny komunikat: "Podjęta w wyniku umowy współpraca została pozytywnie zaopiniowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i ma na celu wdrożenie testowych rozwiązań informatycznych dla reprezentatywnej grupy podatników - dużych przedsiębiorców". Jak podaje pismo resortu, wybór PWPW był podyktowany "ogólnym kosztem wdrożenia i obsługi systemu testowego oraz kosztami pośrednimi i szansą powodzenia przedsięwzięcia".

Krzysztof Rak, rzecznik prasowy PWPW odmówił podania szczegółowych informacji dotyczących kosztów i czasu wdrożenia systemu PWPW odsyłając do Ministerstwa Finansów. Do momentu publikacji nie otrzymaliśmy komentarza z resortu finansów.

Czytaj także W okowach Polski Resortowej

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200