Pierwszy spółdzielczy bank w Polsce przeniósł swoją aplikację IT do chmury Oracle

KBS (Krakowski Bank Spółdzielczy) przeniósł w marcu tego roku do chmury OCI (Oracle Cloud Infrastructure) aplikację Visiona Cash Management Suite.

To aplikacja opracowana przez partnera Oracle, firmę VISIONA, z której bank korzysta od kilku lat. Jest to rozwiązanie przeznaczone do kompleksowej obsługi procesów klasy cash management i cash processing. Podstawowe funkcje systemu VISIONA Cash Management Suite to automatyczne prognozowanie zasileń urządzeń, generacja etykiet na opakowania z gotówką, raportowanie z kwartalną sprawozdawczością oraz integracja z systemem SESCM NBP wspomagającym zaopatrywanie banków w walutę. Działając na platformie OCI, VCMS umożliwia ujednolicenie procesu obiegu gotówki we wszystkich oddziałach i filiach KBS.

Bardzo duże znaczenie dla nas miał fakt wdrożenia pierwszego rozwiązania chmurowego przy udziale naszego stałego i profesjonalnego dostawcy systemów tj. firmy VISIONA, z którą Bank współpracuje od wielu lat” – mówi Aneta Lis, Dyrektor Biura Operacji w KBS. „W naszym przypadku usługa z jakiej skorzystaliśmy w modelu SaaS nie wiązała się ze szczególnym charakterem chmury obliczeniowej. Wykonane analizy, oceny ryzyka przed wdrożeniem usługi potwierdziły, że jest ona na akceptowalnym i bezpiecznym dla Banku poziomie, a oszczędność własnych zasobów technologicznych i informatycznych - zarówno sprzętowych jak i personalnych, skłoniła nas do podjęcia decyzji o takim właśnie wdrożeniu”.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • Wydatki na chmurę wzrosną w tym roku
  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO

Wdrożenie VCMS w chmurze jest pionierskie w naszym banku - przebiegło szybko, pomyślnie i zauważyliśmy, że rozwiązania tego typu są po prostu wygodne dla banku. To doświadczenie napawa nas optymizmem na przyszłość w zakresie podobnych wdrożeń. Jesteśmy dumni, że nasz bank otwiera się na nowe technologie” – komentuje Mariusz Kumorek, Wiceprezes Zarządu KBS. I dodaje, „Jesteśmy przekonani, że postęp technologiczny z jakim mamy do czynienia spowoduje, że wdrożenia chmurowe staną się dla banków spółdzielczych rzeczywistością, której nie unikniemy”.

Źródło: komunikat prasowy Oracle

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200