Pierwszy smartfon Acera jeszcze w tym roku

Według zapowiedzi rozbudowany telefon komórkowy będzie oparty na platformie Windows Mobile i trafi do sprzedaży pod koniec br. Władze firmy Acer mają nadzieję, że niedługo sprzedaż telefonów komórkowych będzie stanowiła źródło 10% przychodów koncernu.

Najprawdopodobniej pierwsze tego rodzaju urządzenie sprzedawane pod marką Acer będzie oparte na rozwiązaniach, należącej do koncernu, firmy E-Ten. Acer kupił firmę E-Ten w zeszłym miesiącu. Transakcja warta ok. 300 mln USD zyskała akceptację władz obu firm. Fuzja zostanie jednak przeprowadzona dopiero po jej zatwierdzeniu przez akcjonariat i tajwańskich regulatorów rządowych. Spodziewany termin zamknięcia transakcji to trzeci kwartał br.

Według zapewnień władz koncernu, firma nie będzie angażowała się w konkurencję na rynku popularnych telefonów komórkowych. Acer zamierza sprzedawać własne produkt głównie za pośrednictwem operatorów komórkowych. Inne plany koncernu Acer zakładają m.in., że w czerwcu na rynek trafi pierwszy firmowany logiem Acer komputer klasy UMPC oparty na procesorze Intel Atom. W pełni funkcjonalny laptop ma ważyć mniej niż kilogram.

Przedstawiciele tajwańskiego koncernu szacują również, że w 2008 roku sprzedane zostanie nawet 30 mln komputerów Acer. Wcześniej prognozowano sprzedaż na poziomie 25 mln szt. Według oficjalnych informacji do zmiany szacunków przyczynia się przede wszystkim wyższa od zakładanej sprzedaż komputerów przenośnych, które stanowią źródło ponad 60% przychodów firmy. W pierwszym kwartale br. przychody Acera wyniosły 4,21 mld USD i były o 28% wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł ok. 100 mln USD.

Więcej o firmie Acer:

Acer przejmuje E-Ten i rozszerza działalność na rynku mobilnym

Acer kupuje 75% akcji Packard Bell

Acer Polska ma nowego szefa

Lenovo przekaże olimpijską pochodnię Acerowi


TOP 200