Pierwszy pociąg PKP Intercity z bezpłatnym Wi-Fi już na torach

1 lipca z Warszawy do Katowic i Bielska Białej pojechał pierwszy pociąg PKP Intercity (EIC Beskidy) z bezpłatnym dostępem do Internetu. Usługę „HotSpot T-Mobile” dostarcza firma T-Mobile Polska. W lipcu usługa pojawi się w kolejnych pociągach.

W styczniu tego roku PKP Intercity i T-Mobile Polska podpisały umowę, dzięki której pasażerowie otrzymają dostęp poprzez Wi-Fi do Internetu, a w przyszłości również filmów, seriali oraz gier na pokładzie pociągów.

W pierwszym etapie projektu 30 wagonów wyposażonych zostało w modemy, anteny zewnętrzne i wewnętrzne, które dostarczył partner T-Mobile, firma Nomad Digital. W początkowym okresie użytkowania Wi-Fi będzie bezpłatne. Decyzja o finalnym kształcie usługi zostanie podjęta pod koniec 2014 roku na bazie wyników testów technicznych.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Apple nieprędko do implementacji Wi-Fi 7 w swoich urządzeniach

Rozpoczęliśmy instalacje w następnych wagonach i wkrótce kolejne pociągi z Wi-Fi będą mogły wyjechać na tory. Jednocześnie będziemy obserwować działanie usługi, osiągane prędkości dostępu do Internetu czy wielkość zapotrzebowania na poszczególne usługi. Na bazie tych analiz będziemy optymalizować zasady funkcjonowania serwisu tak, aby wszyscy pasażerowie PKP Intercity mogli komfortowo korzystać z usługi”, mówi mówi Igor Matejov, Członek Zarządu T-Mobile, Dyrektor ds. Rynku Biznesowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200