Pierwszy na świecie laptop, którego baterię można doładować drogą bezprzewodową

Dell twierdzi, że zaprezentowany przez niego przedwczoraj laptop Latitude 7285 jest pierwszym na świecie urządzeniem tego typu, którego baterie można doładowywać drogą bezprzewodową.

Aby to było możliwe, użytkownik musi kupić razem z laptopem doładowywaną drogą radiową klawiaturę oraz wspierająca taką samą technologię matę. Sam laptop kosztuje 1200 USD, a wymieniony powyżej tandem (zestaw składający się z klawiatury i maty) trzeba zapłacić 550 USD.

Baterie zainstalowane na pokładzie laptopa doładowywane są w podobny sposób jak ma miejsce w przypadku smartfonów wspierających taką samą technologię. Chodzi oczywiście o specjalną matę, na którą użytkownik kładzie smartfon. Rozwiązanie jest wygodne, trzeba jednak pamiętać iż sprawdza się tylko tam, gdzie znajduje się mata doładowująca zdalnie baterię.

Zobacz również:

Proszę też pamiętać o tym, że chociaż nie musimy tu dołączać do laptopa żadnego kabelka USB, to dalej musimy mieć pod ręką taki kabel po to, aby podłączyć go do maty.

Dell przypomina użytkownikom, że matę można kłaść wyłącznie na powierzchni, które nie jest wykonana z metalu. Może to być plastyk lub drewno, ale metalowy stolik nie wchodzi w grę. Wiąże się to z faktem, że mata generuje silne pole magnetyczne i metalowe podłoże może je deformować.

Laptop Latitude 7285 jest klasycznym rozwiązaniem typu 2-in-1, podobnym np. do produkowanych przez Microsoft laptopów Surface Pro.