Pierwszy faks z HP

Hewlett-Packard zaprezentował pierwszy model wielofunkcyjnego urządzenia laserowego z funkcjami faksu.

Hewlett-Packard zaprezentował pierwszy model wielofunkcyjnego urządzenia laserowego z funkcjami faksu.

Hewlett-Packard już kilka lat temu wprowadził do sprzedaży urządzenia wielofunkcyjne, najpierw atramentowe drukarko- kopiarki OfficeJet, a w ub.r. - drukarkę laserową z modułem skanera. W roku 1999 firma rozpoczęła w kilku krajach testową sprzedaż wielofunkcyjnego faksu LaserJet 3100, którego nowy model 3150 jest obecnie wprowadzany na wszystkie rynki europejskie, także polski.

Model LaserJet 3150 jest przeznaczony dla małych firm lub biur domowych. Przy niewielkich wymiarach (272 x 384 x 390 mm) oferuje funkcje drukarki laserowej, skanera, faksu na zwykły papier i kopiarki, przy czym te dwie ostatnie są dostępne bez współpracy z komputerem. Urządzenie może też pracować w sieci za pomocą opcjonalnych kart HP JetDirect.

HP LaserJet 3150 pozwala na skanowanie dokumentu i przesłanie go pod wskazany adres e-mail w postaci pliku .exe, który odbiorca można oglądać bez uruchamiania dodatkowego oprogramowania. Moduł faksu zapamiętuje 250 numerów szybkiego wybierania i adresów poczty elektronicznej.

Pod względem technicznym urządzenie nie ma rewelacyjnych parametrów. Wykorzystuje mechanizm LaserJet 6L i skaner przepływowy o rozdzielczości fizycznej 300 dpi z automatycznym podajnikiem na 30 kartek. Szybkość druku lub kopiowania wynosi 6 str./min, rozdzielczość - 600 dpi. Nominalne obciążenie nie powinno przekraczać 6000 str./miesiąc, a liczba skanowanych (faksowanych) stron - 2000 na miesiąc. LaserJet 3150 jest przeznaczona do pracy pod Windows. Drukarka wykorzystuje pamięć komputera (mechanizm GDI), a 2 MB bufor pamięci jest przeznaczony do przechowywania faksów (do 150 stron), gdy komputer jest wyłączony lub nie podłączony.

Zaletą urządzenia jest możliwość pracy wielozadaniowej, np. jednoczesnego drukowania i odbierania/wysyłania faksów, a także dołączony zestaw oprogramowania do obsługi jego funkcji, w tym również program OCR do optycznego rozpoznawania znaków ReadIris 5.0.

HP LaserJet 3150 ma pojawić się w sprzedaży na początku lutego w cenie 2750 zł netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200