Pierwszy Polak w zarządzie stowarzyszenia itSMF International

Bartosz Górczyński, założyciel polskiego oddziału itSMF i jego wieloletni prezes, dołączył do zarządu itSMF International. Objął stanowisko Publications Director i będzie koordynował prace narodowych oddziałów stowarzyszenia w zakresie publikacji związanych z biblioteką ITIL.

itSMF International jest międzynarodową, niezależną organizacją koncentrującą się na tematyce zarządzania usługami IT. Ma ona swoje niezależne oddziały w około 60 krajach. Pod koniec października w Sztokholmie ogłoszono, że do zarządu itSMF International dołączy Bartosz Górczyński, który przez dwa lata będzie piastował stanowisko Publications Director. Jest to pierwszy Polak, który zasiada w zarządzie tego międzynarodowego stowarzyszenia. "Jest to rezultat mojej wieloletniej działalności i aktywności w itSMF i pewna kontynuacja działań w różnych grupach doradczych, szczególnie w zakresie publikacji" - mówi Bartosz Górczyński, prezes polskiego oddziału itSMF. I dodaje, że przez ostatnie półtora roku zasiadał w grupie doradczej Editorial Advisory Task Force, był recenzentem bibliotek ITIL.

Jako Publications Director w itSMF International Bartosz Górczyński będzie odpowiadał za tworzenie i nadzorowanie wdrażania strategii wydawniczej w całym stowarzyszeniu. Będzie koordynował pracę 60 oddziałów stowarzyszenia w zakresie publikacji, prowadził ustalenia z wydawcami, współpracował z właścicielem biblioteki ITIL, tworzył programy wydawnicze. "Do tej pory itSMF skupiał się na publikacji książek i jednego miesięcznika. Moim zadaniem jest to zmienić. Zbadać i zrozumieć potrzeby naszych czytelników i dostosować formy publikacji itSMF do ich potrzeb. Będziemy szukać nowych, ciekawych form udostępniania kontentu" - wyjaśnia Bartosz Górczyński. Wśród nowych pomysłów jest zbudowanie bazy wiedzy rozumianej jako miejsce, gdzie praktycy będą się dzielić dobrymi praktykami, opisywać case study, w których brali udział. "Zależy mina tym, żeby było mniej publikacji teoretycznych, pisanych przez zatrudnianych autorów, a więcej opisów praktyki, tworzonych przez samych członków stworzyszenia" - mówi nowy Publications Director w itSMF International.

Bartosz Górczyński jest jednym z pierwszych i najaktywniejszych propagatorów biblioteki ITIL w Polsce. Był inspiratorem pierwszych konferencji i warsztatów seminaryjnych organizowanych przez IDG Poland, poświęconych zarządzaniu usługami IT. Należy do najbardziej zaangażowanych założycieli polskiego oddziału itSMF, gdzie od 2008 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Prowadził tłumaczenia egzaminów ITIL na język polski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200