Pierwsze urodziny Windows 7

Microsoft celebruje pierwsze urodziny swojego najnowszego, pecetowego systemu operacyjnego - Windows 7. Analitycy przyglądają się natomiast wynikom sprzedaży tego OSu. Okazuje się, że produkt staje się coraz popularniejszy, choć na rynku nadal dominuje Windows XP.

Microsoft twierdzi, że sprzedaż Windows 7 przekroczyła jej oczekiwania. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy, na całym świecie sprzedano aż 65 milionów licencji na ten system operacyjny. Przedstawiciele Microsoftu szybko policzyli, że klienci kupowali 8,35 licencji w ciągu sekundy.

Większe wrażenie robi jednak całkowita sprzedaż Windows 7. Od dnia premiery systemu zakupiono aż 240 milionów licencji, co pozwoliło "siódemce" sięgnąć po tytuł najszybciej sprzedającego się OSu w historii pecetów. I choć Microsoft ma co świętować, to Windows 7 nadal przegrywa walkę o serca klientów z leciwym, ale sprawdzonym Windows XP.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM

Firma badawcza Net Applications twierdzi, że we wrześniu tego roku z Windows 7 korzystało 17,1% użytkowników, a z Windows XP aż 60%. Siódemka radzi sobie o wiele lepiej niż Vista, która ten sam wynik osiągnęła dopiero w 27 miesięcy po swojej premierze. Analitycy przewidują, że liczba użytkowników korzystających z Windows 7 przekroczy liczbę osób wykorzystujących XP najwcześniej w trzecim kwartale przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200