Pierwsze smartfony już z lipcowymi poprawkami zabezpieczeń

Samsung po raz kolejny jako pierwszy udostępnił najnowsze poprawki zabezpieczeń.

W pierwszy dzień roboczy lipca firma Samsung zdecydowała się udostępnić nowe aktuallizacje oprogramowania układowego dla swoich flagowych urządzeń. Najnowsza wersja systemu operacyjnego obejmuje poprawki zabezpieczeń datowane na 1 lipca 2023 roku. Firma Samsung po raz kolejny udostępnia poprawki szybciej, niż samo Google na swoich smartfonach z rodziny Pixel.

Samsung Galaxy S23
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy S23

Źródło: samsung.com

Oprogramowanie układowe trafiło na rodzinę flagowych modeli z serii Galaxy S23 - Galaxy S23, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23 Ultra.

Zobacz również:

  • iPhone vs Samsung - który smartfon lepszy dla biznesu
  • Dwuletnie flagowce Samsunga z problemami po aktualizacji
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

System operacyjny otrzymał numer kompilacji S91xUSQS1AWFD. Waga aktualizacji w zależności od modelu wacha się od 400 do 500 MB. Samsung nie informuje o żadnych dodatkowych zmianach w obrębie oprogramowania. System operacyjny nadal oparty jest o Androida 13 (najnowszą aktualnie wersję) z nakładką One UI 5.1.1. Jednocześnie firma Samsung rozpoczęła już pierwsze testy Androida 14 wraz z nakładką One UI 6 na flagowych modelach z rodziny Galaxy S23.

Poprzednio Samsung udostępnił dużą aktualizację dla modeli z rodziny Galaxy S23 w połowie czerwca 2023 roku. Ważące ponad 2 GB uaktualnienie oprogramowania układowego wyeliminowało wiele wad i usterek, które zgłaszane były przez użytkowników. Dodatkowo poprawiono algorytmy odpowiedzialne za przetwarzanie obrazów pozyskanych z aparatów głównych, na co skarżyli się użytkownicy podstawowego modelu Galaxy S23.

Galaxy S23 otrzymają aktualizację do Androida 14 wkrótce po udostępnieniu finalnej kompilacji przez firmę Google.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200