Pierwsze redukcje w IBM

W ostatnich dniach zwolniono pierwszych 747 pracowników IBM zatrudnionych w czterech amerykańskich oddziałach koncernu. Największe redukcje dotknęły działy zajmujące się projektowaniem oprogramowania dla serwerów oraz działy finansowe i księgowe.

Kolejne działy już zapowiedziały, że przygotowują się do podjęcia podobnych kroków. Większość z nich, zgodnie z zapowiedziami kierownictwa IBM, planuje 3-4% cięcia.

Zdaniem Lee Conrada, krajowego koordynatora organizacji Alliance@IBM, zajmującej się koordynacją współpracy pomiędzy związkami zawodowymi pracowników koncernu, jest to dopiero początek zakrojonych na szeroką skalę cięć. W tej chwili wszyscy czekają na zapowiedzi IBM Global Services, jednego z największych działów "Niebieskich". Według raportu przygotowanego przez Alliance@IBM, cięcia w obrębie samych tylko amerykańskich oddziałów sięgną od 8 do 20 tys. etatów! Carol Makovich, rzecznik prasowa koncernu odmówiła skomentowania tych liczb, które mogą oznaczać, iż IBM przygotowuje cięcia znacznie głębsze niż zapowiado.

Zobacz również: