Pierwsze procesory z Fab 36

AMD rozpoczęła sprzedaż pierwszych procesorów wyprodukowanych w nowoczesnej fabryce Fab 36. Do 2008 roku liczba wytwarzanych w niej układów ma zostać podwojona w stosunku do stanu obecnego.

Drezdeńska Fab 36 umożliwia obecnie produkcję układów scalonych w technologii 90 nm, przy wykorzystaniu 300 milimetrowych płytek krzemowych. W procesie produkcyjnym wycinane są z nich procesory Athlon64 i Sempron. Przedstawiciele AMD twierdzą, że za dwa lata moce przerobowe Fab 36 osiągną swoje optimum, dublując obecnie uzyskiwane rezultaty w wytwarzaniu układów.

Pierwsze procesory z Fab 36

Obecnie w fabryce powstaje 13 tys. płytek 300 mm na miesiąc, za rok ich liczba ma sięgnąć 20 tys. Następnym krokiem ewolucyjnym ma być rozpoczęcie produkcji procesorów w technologii 65 nm (druga połowa br.), z całkowitym przejściem na nią w połowie 2007 roku. W dalszym okresie planowane jest dostosowanie infrastruktury Fab 36 do wytwarzania układów 45 nm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200