Pierwsze procesory Exynos Samsunga

Samsung zapowiedział nową serię procesorów Exynos (znane wcześniej pod kodową nazwą Orion) do instalowania w urządzeniach mobilnych, takich jak komórki oraz tablety. Ich nazwa pochodzi od dwóch greckich słów: expynos (inteligentny) i prasinos (zielony).

Pierwsze procesory Exynos Samsunga
Procesory Exynos zastąpią produkowane do tej pory przez Samsung układy Hummingbird, zaprojektowane wspólnie z firmą Intrinsity, którą po jakimś czasie przejął Apple. Właśnie dlatego część rozwiązań zastosowanych w Hummingbird, wprowadzono do produkowanego przez Apple układu A4, który obsługuje smartfony iPad i iPhone 4.

Pierwszy procesor należący do nowej serii to Exynos 4210. Układ, którego produkcja ma rozpocząć się w przyszłym miesiącu, ma dwa rdzenie taktowane zegarem 1 GHz. Exynos (tak jak jego poprzednik Hummingbird) jest oparty na technologii ARM, rywalizującej na rynku ze zmiennym szczęściem z architekturą procesorów x86 Intela i procesorami firmy Via Technologies.

Zobacz również:

  • Procesory Meteor Lake mogą uruchamiać Dying Light 2 na zintegrowanym układzie graficznym
  • Samsung ma własny model AI
  • Samsung przedłuża swoje partnerstwo z AMD
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200