Pierwsze oficjalne wydanie systemu SLES dla komputerów ARM

SUSE udostępnił oficjalnie po raz pierwszy system operacyjny SLES (SUSE Linux Enterprise Server), który można instalować na komputerach wyposażonych w większość produkowanych obecnie procesorów bazujących na architekturze ARM.

SUSE rozwijał do tej pory głównie systemy operacyjne Linux dedykowane dla przedsiębiorstw (takie jak Red Hat czy Ubuntu), które można instalować na komputerach x86, traktując po macoszemu komputery z procesorami ARM.

Trzeba przy tym powiedzieć, że oprogramowanie SLES dla komputerów ARM było dostępne już wcześniej, ale w ograniczonym zakresie. I tak wcześniejsze subskrypcje systemów SLES dla platform sprzętowych ARM były dostępne tylko dla partnerów, ponieważ w opinii SUSE platformy takie nie były w pełni dojrzałe i w stu procentach godne zaufania.

Zobacz również:

  • iOS 18 oferuje nowe API do obsługi słuchawek bezprzewodowych
  • SUSE udostępniło kolejną wersję systemu SLES 15
  • OpenBSD już ze wsparciem dla Qualcomm Snapdragon X Elite

I tak partnerzy SUSE mieli wcześniej do dyspozycji cztery wersje systemu SLES dla komputerów ARM, w tym dla takich platform, jak Raspberry Pi i HPE Apollo 70.

Tym razem mamy do czynienia z pierwszym oficjalnym wydaniem oprogramowania SLES przeznaczonego dla komputerów ARM. Użytkownicy mają do dyspozycji kilka wersji tego systemu, który można instalować na komputerach zawierających między innymi procesory produkowane przez firmy Cavium, Broadcom, Marvell, NXP, Ampere i Qualcomm.

Poniżej zamieszczamy listę zawierającą procesory wspierane przez system SLES for ARM.

Pierwsze oficjalne wydanie systemu SLES dla komputerów ARM
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200