Pierwsze na rynku konsumenckie dyski SSD o pojemności 2 TB

Samsung zaprezentował najpojemniejsze jak do tej pory na rynku dyski SSD klasy konsumenckiej. Są to urządzenie 850 PRO i 850 EVO, na których można przechowywać do 2 TB danych. Dyski są wyposażone w układy pamięci NAND/flash oparte na firmowej architekturze V-NAND 3D.

Rodzina dysków 850 PRO i 850 EVO liczy sobie 20 modeli o pojemności od 120 GB do 2 TB. Wszystkie dyski są zamknięte w aluminiowej obudowie o wielkości 2,5 (która ma grubość 7 mm). Dyski o pojemności 2 TB zawierają kontroler MHX oraz 128 osobnych, 32-warstwowych układów pamięci flash V-NAND 3D, każdy o pojemności 128 Gb. Samsung instaluje też w dysku cztery układy pamięci LPDDR3 DRAM 4 Gb.

Pierwsze na rynku konsumenckie dyski SSD o pojemności 2 TB

Samsung 850 PRO SSD 2TB

Firma zapewnia, że żywotność dysku 850 PRO 2 TB wynosi 10 lat lub 300 terabajtów zapisanych ogółem danych (parametr TBW; Total Bytes Written). W przypadku dysku 850 EVO 2 TB jest to odpowiednio 5 lat lub 150 TBW.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

Samsung zapowiedział jednocześnie, że po wprowadzeniu na rynek dysków 850 o pojemności 2 TB, rozszerzy ofertę wielkopojemnych dysków SSD z technologią V-NAND 3D o formaty mSATA i M.2. Będą to dyski przeznaczone głównie dla komputerów do gier oraz desktopów, na których użytkownicy uruchamiają bardzie wymagające aplikacje przetwarzające duże porcje danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200