Pierwsze laptopy z kartami graficznymi Intel Arc jeszcze w marcu

Intel zaprezentuje układy graficzne wysokiej wydajności z rodziny Alchemist. Wiemy kiedy na rynku pojawią się pierwsze laptopy z nowymi kartami graficznymi.

Intel od wielu miesięcy zapowiadał zupełnie nową rodzinę układów graficznych o wysokiej wydajności. Wiemy już jak wyglądają pierwsze produkty wchodzące w skład rodziny Intel Arc. Docelowo układy graficzne z rodziny Alchemist trafią do komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Dowiedzieliśmy się właśnie, że debiut rynkowy nowych układów graficznych odbędzie się pod koniec miesiąca.

Samsung Galaxy Book Pro
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Book Pro

Źródło: samsung.com

Do sieci trafiły informacje o nowym komputerze przenośnym firmy Samsung dedykowanym dla wymagających użytkowników. Model Galaxy Book 2 Pro otrzyma dyskretny układ graficzny Intel Arc Alchemist. Samsung ma być pierwszym producentem, który wprowadzi do sprzedaży komputery z najnowszym produktem Intela.

Zobacz również:

  • Intel Core - wyjaśniamy nazewnictwo nowych układów CPU Intela
  • Intel wprowadzi nowe karty graficzne dla profesjonalistów
  • Intel optymalizuje zużycie energii kart graficznych z rodziny Arc

Porównanie cen dwóch generacji komputerów Galaxy Book wskazuje, że dopłata za nowy układ graficzny wynosić będzie zaledwie 50 dolarów.

Komputer z układem graficznym Intel Arc wyceniono na 1349,99 dolarów. Urządzenie pojawiło się w sklepie B&H. W tej cenie otrzymamy 15,6-calowego notebooka wyposażonego w ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD. Karta graficzna łączona będzie jedynie z najnowszymi procesorami Intel Core 12-generacji. W Galaxy Book 2 Pro mowa o modelach wyposażonych w 12 rdzeni (cztery rdzenie wysokiej wydajności oraz osiem rdzeni energooszczędnych) o taktowaniu do 2,1 GHz. Komputer otrzyma również 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X-6400 oraz 512 GB nośnik SSD z interfejsem PCIe 4.0. Galaxy Book 2 Pro zostanie zatem wyposażony w najnowsze dostępne na rynku podzespoły. Czas pracy na baterii wynosić będzie do 23 godzin.

Intel planuje oficjalnie zapowiedzieć rodzinę układów graficznych Intel Arc 30 marca 2022 roku na specjalnie przygotowanej w tym celu konferencji prasowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200