Pierwsza nagrywarka HD-DVD do notebooków

Toshiba poinformowała o wprowadzeniu na rynek nagrywarki SD-L902A przeznaczonej do notebooków umożliwiającej zapis i odczyt danych w formacie HD-DVD.

Ponadto, napęd pozwala na obsługę tradycyjnych formatów CD i DVD. Napęd SD-L902A o grubości 12,7 mm można instalować w wielu modelach notebooków. Ponieważ dyski HD DVD mają taką samą strukturę jak standardowe płyty DVD, Toshiba wykorzystała głowicę optyczną z pojedynczą soczewką, taką, jaką stosuje się obecnie w nagrywarkach DVD. Dzięki temu nie dość, że zaoszczędzono miejsce wewnątrz obudowy, ale również napęd jest wstecznie kompatybilny z różnego rodzaju formatami CD i DVD.

Nagrywarki HD-DVD o symbolu SD-L902A pojawią się w polskiego dystrybutora Toshiby już na początku przyszłego roku. Niestety, cena urządzeń nie jest jeszcze znana.

Zobacz również:

  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat
Pierwsza nagrywarka HD-DVD do notebooków

Pierwsza nagrywarka HD DVD do notebooków - Toshiba SD-L902A

Specyfikacja:

- Zapis HD DVD-R SL 1x, HD DVD-R DL 1x, DVD-RAM 3x, DVD-R SL 4x, DVD-R DL 2x, DVD-RW 4x, DVD+R SL 4x, DVD+RW DL 2.4x, DVD+RW 4x, CD-R 16x, CD-RW 4x, High Speed CD-RW 10x, Ultra Speed 10x

- Odczyt HD DVD-R SL, DL 1x, HD DVD-ROM 1x, DVD 8x, CD 24x

- Interfejs ATAPI

- Bufor 8 MB

- MTBF 60.000 godzin

- Pobór mocy +5V (tolerancja +/- 5%)

- Wymiary: 128mm x 12,7mm x 126,1mm

- Waga 170g

Dystrybutor:

http://www.alstor.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200