Pierwsza macierz dyskowa SAN/iSCSI firmy Overland

Firma Overland Storage zaprojektowała i wprowadziła na rynek swoją pierwszą macierz dyskową SAN/iSCSI. Urządzenie SnapServer SAN S2000 ma wysokość 2U, jest dostępne w wersjach o pojemności 12 i 24 TB, i może zawierać dyski SATA lub SAS.

SnapServer SAN S2000 wspiera większość ważnych funkcjonalności (w tym data mirroring, migawkowe kopie danych wykonywane w trybie point-in-time oraz replikowanie danych) i ma certyfikat zgodności z oprogramowaniem Backup Exec 2010 (Symantec), które potrafi deduplikować dane.

Pierwsza macierz dyskowa SAN/iSCSI firmy Overland

SnapServer SAN S2000 (oparty na czterordzeniowych procesorach firmy Intel) wspiera oprogramowanie VMware, Microsoft Windows HyperV i Xen (nadzorcy wirtualnych maszyn), zawiera interfejs zarządzania Windows i jest zgodny z systemami operacyjnymi Windows, Linux , Mac OS X i Novell NetWare.

Rozwiązanie kosztuje od 14 995 USD, a E2000 (dodatkowa jednostka dołączana do urządzenia, zwiększająca pojemność systemu) kosztuje 2995 USD.

Firma Overland jest też znana z produkcji bibliotek taśmowych, w tym wirtualnych bibliotek taśmowych. Overland zamierza wprowadzić wkrótce na rynek pamięci taśmowe zgodne z najnowszym standardem LTO-5, dzięki któremu pojemność napędów taśmowych wzrośnie dwukrotnie (do 3,2 TB) i będą one mogły transferować dane z szybkością do 360 MB/s.

Czytaj również "Pamięci masowe NAS z obsługą połączeń iSCSI".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200