Pierwsza kobieta w zarządzie Samsunga

Południowokoreański gigant technologiczny ogłosił dzisiaj oficjalnie, że po raz pierwszy w historii korporacji jednym z prezesów firmy będzie kobieta. Lee Young-hee będzie kierować oddziałem Global Marketing Center for Device eXperience (DX), który odpowiada za produkcję urządzeń mobilnych.

Grafika: Samsung

Lee Young-hee jest pierwszą kobietą obejmującą w korporacji tak wysokie stanowisko, a dodatkowo nie jest członkiem rodzinnego klanu, który kieruje czebolem od początku jego istnienia. Lee jest jednym z siedmiu nowych prezesów desygnowanych ostatnio. Zmiany poprzedzał październikowy awans Jay Y. Lee (de facto lidera grupy Samsung) na stanowisko prezesa wykonawczego.

Znana jako ekspert ds. marketingu i wcześniej pracująca w firmie L'Oreal, Lee Young-hee dołączyła do Samsunga w 2007 roku. Odegrała kluczową rolę w promowaniu marki smartfonów Samsung Galaxy, a biznes mobilny firmy zaczął się szybko rozwijać od początku 2010 roku.

Zobacz również:

  • Comarch – niezawodna dywersyfikacja
  • Samsung Electronics stoi w obliczu pierwszego strajku pracowników w swojej 55-letniej historii
  • OpenAI: Sam Altmam wrócił do rady dyrektorów firmy

W tym samym czasie korporacja ogłosiła, że zdecydowała się dalej zachować istniejącą strukturę organizacyjną, w ramach której na jej czele stoją dwaj dyrektorzy wykonawczy (CEO): JH Han i Kyung Kye-hyun. Będą oni dalej kierować odpowiednio działami Device Experience i Device Solution.

Koreański gigant technologiczny odnotowuje ostatnio spadek zysków z powodu zmniejszonego popytu na układy pamięci i elektronikę użytkową, które były rekordowo wysokie w czasie pandemii. Samsung odnotował pierwszy roczny spadek zysków od trzech lat w trzecim kwartale tego roku, a analitycy spodziewają się, że podobnie będzie w czwartym kwartale.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200