Pierwsza europejska fabryka firmy Huawei powstanie we Francji

Powołując się na dobrze poinformowane źródła, agencja prasowa Reuters podała, że chiński potentat telekomunikacyjny Huawei przystąpi w przyszłym roku do budowania w Europie swojej pierwszej fabryki wytwarzającej sprzęt używany do budowania sieci mobilnych.

Grafika: Huawei

Szereg europejskich rządów uważa, że chiński rozwiązania 5G nie powinny wchodzić w skład sieci 5G, gdyż zagraża to ich bezpieczeństwu. Jednak pierwsza europejska fabryka firmy Huawei ma powstać we Francji w Brumath (niewielka miejscowość oddalona kilkanaście kilometrów od Strasburga). Plany budowy fabryki – która ma kosztować ok. 200 mln euro - powstały już w 2020 roku. Inwestycja ta została jednak wtedy wstrzymana ze względu na wybuch pandemii koronawirusa Covid-19.

Huawei na prośbę agencji Reuters odmówiło komentarza w tej sprawie. Jednak zastępca dyrektora generalnego Huawei na Francję (Minggang Zhang) udzielił niedawno wywiadu radiu France Inter News Radio w którym potwierdził, że pierwsza fabryka Huawei powstanie w północno-wschodniej części Alzacji. Powiedział też, że plany przewidują iż Huawei będzie w niej produkować rocznie ok. miliarda artykułów wykorzystywanych do budowania sieci mobilnych (w tym 5G), a docelowo ma być w niej zatrudnionych co najmniej 500 osób.

Zobacz również:

  • Elon Musk oskarża firmę OpenAI o zdradę idei open source
  • Huawei P60 Pro ma świetny aparat i... za dużo ograniczeń
  • Nokia rozszerza produkcję w USA

Źródło: evertiq

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200