Pierwsza aplikacja stworzona przez ChatGPT trafia do AppStore

Posiadacze smartfonów od Apple mogą już korzystać z pierwszej aplikacji, która została w całości napisana przez sztuczną inteligencję, a konkretniej rozwiązanie ChatGPT od OpenAI.

Do sklepu Apple App Store trafiła aplikacja 5 Movies. Jest to prawdopodobnie pierwsza aplikacja mobilna stworzona na system iOS, która została w całości napisana z wykorzystaniem ChatuGPT.

Pierwsza aplikacja napisana przez ChatGPT już w App Store
Źródło: James Yarema / Unsplash

Pierwsza aplikacja napisana przez ChatGPT już w App Store

Źródło: James Yarema / Unsplash

Program został oficjalnie zatwierdzony przez firmę Apple i pojawił się w bibliotece App Store w czwartek – 23 marca 2023 roku.

Zobacz również:

  • Rekord: po raz czwarty grant ERC w rękach Polaka
  • Wysoki poziom adopcji iOS 16 na kilka dni przed premierą iOS 17
  • Poważna luka w zabezpieczeniach starszych iPhone'ów

Projekt został zainicjowany przez Mortena Justa – niezależnego twórcę aplikacji na sprzęt Apple, który pochodzi ze Szwajcarii. Morten poprosił ChatGPT o stworzenie aplikacji, która będzie polecała w sieci jego firmę.

Szwajcar poprosił AI o stworzenie kodu źródłowego programu, który następnie zaimportował w aplikacji Xcode dodając od siebie od 2 do 5% objętości kodu źródłowego. Co istotne ChatGPT poprawiał kod źródłowy projektu w momencie wyświetlania się błędów z aplikacji XCode, które były mu przekazywane.

Morten Just jest bardzo zadowolony z działania ChatGPT. Przekazał on portalowi Cult of Mac, że „jeżeli będę mógł pisać aplikacje szybciej dzięki AI, zrobię to”.

Prototyp aplikacji 5 Movies powstał w zaledwie około 5 minut bez zbędnego szukania API oraz zaglądania do dokumentacji.

Do czego służy pierwsza aplikacja na iOS stworzona przez ChatGPT? 5 Movies to program, którego zadaniem jest przedstawienie użytkownikowi rekomendacji pięciu filmów do obejrzenia na podstawie zaimportowanych list odtwarzania i polubieni z popularnych serwisów strumieniowych.

Pierwsza aplikacja napisana przez AI trafiła do App Store po prawie 15 latach istnienia tego sklepu. Według autora 5 Movies nie jest to przełomowe odkrycie. Morten nie zamierza dodatkowo nagłaśniać faktu, że program został stworzony przez ChatGPT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200