Pięciu chętnych na CEPIK

W przetargu na CEPIK wystartuje pięć firm. Rozstrzygnięcie nastąpi za 3-4 tygodnie. Dziś o 15.00 zakończyło się składanie ofert na budowę systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Specyfikację istotnych warunków zamówienia pobrały 72 firmy.

Jak poinformowała nas Alicja Hytrek rzecznik prasowy MSWiA oferty liczą wiele tomów i ich dokładne przeanalizowanie może potrwać 3-4 tygodnie. Zastrzegła jednocześnie, że nie jest to w wiążący termin ogłoszenia wyników przetargu. Według agencji Reuters udział w przetargu potwierdziły cztery największe, zrzeszone na ten cel w konsorcja, spółki informatyczne notowane na GPW w Warszawie – Prokom, ComArch, ComputerLand oraz Softbank.

Poprzedni termin składania ofert wygasał 2 września, wcześniejszy 28 sierpnia.

Powód prolongaty to ponad 700 zapytań zainteresowanych firm dotyczących specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które nie zdążyło odpowiedzieć MSWiA.

Zobacz również:

Wykonawca systemu już do końca br. będzie musiał przenieść dane z Wojewódzkich Ewidencji Pojazdów na nowe serwery i do nowych baz danych. Kolejnym etapem, zaplanowanym na ok. 3 lata, będzie aktualizowanie centralnej bazy systemu. Kontrakt obsługę systemu zawarty będzie na okres do 31 grudnia 2009. Koszt budowy systemu CEPIK szacowany jest na 500 mln zł. Jest to ostatni publiczny kontrakt w 2003 roku.


×