Piątkowy Przegląd Prasy

Telewizja Polska nie będzie budować naziemnej telewizji cyfrowej we współpracy z nadawcami prywatnymi - postawiła na konfrontacje. Firma Google obraziła się śmiertelnie na dziennikarzy znanego serwisu News.com. W internecie nadaje chrześcijańska MTV. Największy światowy portal Yahoo! za 40 proc. udziałów w chińskiej spółce Alibaba.com zapłaci aż miliard dolarów! Francuscy uczeni dowodzą tego, co od dawna wiedzą użytkownicy komputerów - te maszyny są nieprzewidywalne.

PULS BIZNESU

TVP vs. prywatne stacje

Telewizja Polska (TVP) zastanawiała się bardzo długo, czy budować naziemną telewizję cyfrową we współpracy z nadawcami prywatnymi. W końcu podjęła decyzję. Postawiła na konfrontację z Polsatem i TVN. W piśmie wysłanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) domaga się, by rada przyznała jej odrębny multipleks poza przetargiem.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=AB0BB95E-5C99-4765-B5C6-770BD476E3BE

RZECZPOSPOLITA

Powstaje chrześcijańska MTV

Na razie jest tylko w Internecie, ale jej twórcy starają się, by znalazła się w ofercie telewizji kablowych.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050812/kraj/kraj_a_8.html

GAZETA WYBORCZA

Google: szukać to my, ale nie nas

Firma Google obraziła się śmiertelnie na dziennikarzy znanego serwisu News.com za to, że naruszyli prywatność jej prezesa Erica Schmidta. Czym zawinili dziennikarze? Na przykładzie Schmidta pokazali, jak wiele prywatnych informacji o człowieku można znaleźć w internecie, korzystając z... wyszukiwarki Google.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2865377.html

Yahoo! bierze Alibabę

Największy światowy portal Yahoo! za 40 proc. udziałów w chińskiej spółce Alibaba.com zapłaci aż miliard dolarów!

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2865380.html

WPROST

Fizyka żywych trupów

W jednej z ankiet na 72 czołowych kosmologów zapytanych, czy są przekonani o słuszności teorii wielu światów, "tak" odpowiedziała ponad połowa uczonych! Niektórzy twierdzą wręcz, że superszybkie komputery kwantowe funkcjonują właśnie dzięki oddziaływaniom z innymi światami. Badania dotyczące tej dziedziny prowadzą nie tylko znane uczelnie, ale również koncerny, takie jak Microsoft, IBM i Lucent. "Obliczenia kwantowe zrewolucjonizują technikę obliczeniową w takim stopniu, jak wyzwolenie energii jądrowej odmieniło oblicze energetyki i zbrojeń" - uważa George Johnson, autor książki "Na skróty przez czas".

http://www.wprost.pl/ar/?O=79514

OZON

Komputer machnął skrzydłem

Francuscy uczeni dowodzą tego, co od dawna wiedzą użytkownicy komputerów - te maszyny są nieprzewidywalne.

http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_7_408_2005_16_1.html (fragmenty artykułu)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200