Piątkowy Przegląd Prasy

Orange znowu liderem rynku... Asseco nadal będzie informatyzować ZUS... Facebook krytykuje Google'a i Verizona... Powstanie nowy rywal Google i Baidu... Pozycja Nokii słabnie... Skype będzie musiał zmienić logo w UE... Awaria sieci Orange... Asseco kupiło hiszpańską spółkę Necompus... Dane użytkowników Facebooka w rękach spamerów...

COMPUTERWORLD

Asseco kupiło hiszpańską spółkę Necompus

Transakcji dokonała spółka Grupy - Asseco South Western Europe. Wartość transakcji przejęcia 65% udziałów w Grupie Necompus ma wynieść 8,3 mln euro. Hiszpańska spółka jest liderem tamtejszego rynku terminali płatniczych.

http://p1.idg.pl/r/c5e5a

Facebook: dane użytkowników w rękach spamerów

Błąd w Facebooku umożliwiał spamerom przejęcie naszych nazwisk, zdjęć i adresów e-mail. Twórcy serwisu usunęli już usterkę, by spamerzy nie mogli korzystać z serwisu jak z wielkiego pola darmowych danych. Czy jednak nie zrobili tego zbyt późno?

http://p1.idg.pl/r/2f470

Awaria sieci Orange

Dzisiaj (12 sierpnia) od południa abonenci sieci Orange w wielu miastach Polski mieli problemy z wykonywaniem połączeń. Przyczyną była awaria węzła komunikacyjnego.

http://p1.idg.pl/r/7051e

RZECZPOSPOLITA

Skype będzie musiał zmienić logo w UE?

Niebieski napis "Skype", stanowiący logo firmy, wzbudził kontrowersje w brytyjskiej telewizji satelitarnej BSkyB, posługującej się logo "sky", przypominającym pierwsze trzy litery logo giganta internetowej telefonii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,521509_Skype_bedzie_musial_zmienic_logo_w_UE_.html

Pozycja Nokii słabnie

Fiński producent telefonów komórkowych wciąż jest globalnym liderem tego rynku, ale udział urządzeń z logo Nokii w światowej sprzedaży spada. Nokia wciąż nie potrafi wykorzystać szybkiego wzrostu popularności smartfonów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,521409_Pozycja_Nokii_slabnie.html

Co robią komputery, gdy nikt nie patrzy

Astronomowie odkryli pulsar odległy 17 tys. lat świetlnych od Ziemi. Udało się dzięki... nieużywanym pecetom.

http://www.rp.pl/artykul/521642_Co_robia_komputery__gdy_nikt_nie_patrzy.html

GAZETA PRAWNA

Orange znowu liderem rynku. Operator ma najwięcej kart SIM

Po drugim kwartale Orange jest operatorem, który sprzedał najwięcej kart SIM i ma najwyższe przychody. Polkomtel przoduje w rentowności, a Era w poziomie inwestycji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/442751,orange_znowu_liderem_rynku_operator_ma_najwiecej_kart_sim.html

WYBORCZA.BIZ

Już oficjalnie wiadomo: Asseco nadal będzie informatyzować ZUS

Po 13 latach kończy się umowa z Asseco na informatyzację ZUS. Zakład zna już firmę, która będzie go dalej informatyzować. To... Asseco.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8244893,Juz_oficjalnie_wiadomo__Asseco_nadal_bedzie_informatyzowac.html

Facebook krytykuje Google'a i Verizona, ale nie wszyscy mu wierzą

Google i Verizon - jeden z dwóch największych operatorów telekomunikacyjnych w USA - chcą rozdzielić neutralność internetu mobilnego i tradycyjnego. Według nich w "internecie komórkowym" to, jak szybko użytkownik dotrze do treści (np. strony internetowej), powinno być zależne od operatorów. Facebook odpowiada, że będzie bronił otwartego internetu. Nie wszyscy jednak wierzą w jego czyste intencje.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8244894,Facebook_krytykuje_Google_a_i_Verizona__ale_nie_wszyscy.html

PULS BIZNESU

Powstanie nowy rywal Google i Baidu

China Mobile, największy na świecie pod względem liczby użytkowników telekom bezprzewodowy podpisał umowę ramową z oficjalną chińską agencją informacyjną Xinhua w sprawie zawiązania spółki, która zajmie się stworzeniem nowej wyszukiwarki internetowej.

http://www.pb.pl/a/2010/08/12/Powstanie_nowy_rywal_Google_i_Baidu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200