Piątkowy Przegląd Prasy

Nokia cierpi przez smartfony... Karen trafi w nowe ręce... Internet złapał zadyszkę na ostatniej mili... Nokia Siemens buduje hybrydową sieć 4G/satelitarną... PARP daje pieniądze i odbiera... Unit4 ma ponad 90% akcji Tety... Odsiecz ministerstwa dla lubelskiego e-sądu... Boom na telewizory z dostępem do Internetu...

COMPUTERWORLD

Strategia rozwoju po kryzysie

W jaki sposób kryzys ekonomiczny zmienił postrzeganie osób odpowiedzialnych za informatyzację w przedsiębiorstwie? W jaki sposób szefowie informatyki myślą o strategicznych kierunkach rozwoju? Jaką lekcję można wyciągnąć po kryzysie i zastosować na przyszłość?

http://p1.idg.pl/r/42c6b

Nokia Siemens buduje hybrydową sieć 4G/satelitarną

Firma Nokia Siemens Networks przystąpiła w USA do budowania hybrydowej sieci zapewniającej szerokopasmowy, bezprzewodowy dostęp do internetu, opartej na dwóch technologiach: 4G i transmisji satelitarnej. Sieć nosząca nazwę LightSquared ruszy w drugiej połowie 2011 roku i będzie sukcesywnie rozbudowywana do 2015 roku, osiągając wtedy pełnie swoich możliwości.

http://p1.idg.pl/r/53a2e

Unit4 ma ponad 90% akcji Tety

Holenderska spółka w ciągu 12 miesięcy zamierza osiągnąć 100% w drodze przymusowego wykupu akcji. Bój o wrocławskiego producenta aplikacji biznesowych wygrała z brytyjskim Sage.

http://p1.idg.pl/r/4a21d

RZECZPOSPOLITA

Odsiecz ministerstwa dla lubelskiego e-sądu

Elektroniczny sąd będzie wzmocniony. Dostanie więcej etatów i więcej pieniędzy. Wygląda na to, że dławi się już pozwami.

http://www.rp.pl/artykul/4,512506_Odsiecz_ministerstwa_dla_lubelskiego_e_sadu.html

Boom na telewizory z dostępem do Internetu

Odbiorniki pozwalające na korzystanie z różnego typu treści multimedialnych, głównie z Internetu, coraz szybciej podbijają rynek. W tym roku będą już odpowiadały za 19 proc. sprzedaży telewizorów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,512544_Boom_na_telewizory_z_dostepem_do_Internetu.html

GAZETA PRAWNA

Dotacje na e-biznes: PARP daje pieniądze i odbiera

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozwiązała umowy z czterema firmami na dofinansowanie projektów z e-biznesu. Według przedsiębiorców to zemsta za krytykowanie PARP i wystąpienie do sądu o nakaz wypłaty zaliczki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/437769,dotacje_na_e_biznes_parp_daje_pieniadze_i_odbiera.html

WYBORCZA.BIZ

Internet złapał zadyszkę na ostatniej mili

Poślizg w dotacjach na budowę internetu w małych miejscowościach. - Przez nieudolność instytucji tracimy czas i pieniądze - alarmują lokalni operatorzy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8168173,Internet_zlapal_zadyszke_na_ostatniej_mili.html

Nokia cierpi przez smartfony. Spadek zysków

Aż o 40 proc. spadł zysk Nokii w drugim kwartale. W tym roku spółka zarobiła 227 mln euro, przed rokiem - 380 mln euro. Przychody wzrosły o 1 proc., do 10 mld euro.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8168211,Nokia_cierpi_przez_smartfony__Spadek_zyskow.html

PULS BIZNESU

Karen trafi w nowe ręce

Już w piątek rynek dowie się, kim jest tajemniczy amerykański inwestor dla Karen. Kurs szalaje już od kilu dni... A zarząd Komputronika obiecuje, że nie będzie opóźnień.

http://www.pb.pl/2/a/2010/07/22/Karen_trafi_w_nowe_rece

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200