Piątkowy Przegląd Prasy

Waldemar Pawlak chce darmowego Internetu dla wszystkich... Do grona dużych akcjonariuszy Asseco Poland dołączył kolejny inwestor finansowy... PKO BP już nie chce wspierać Pronoksu... Walka o Techmex... Internet w Polsce tańszy niż w Stanach Zjednoczonych i Europie... 3 Tb/s przez podmorski światłowód...

COMPUTERWORLD

Atuty młodej organizacji$

W jaki sposób IT może obniżać koszty własne oraz koszty całej firmy, pokazuje przykład Liberty Direct.

http://p1.idg.pl/r/3e7ea

7 przydatnych trików negocjacyjnych

Miewasz problemy z przekonaniem do swoich racji współpracowników lub kontrahentów? Zawodowi negocjatorzy z amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego już dawno odkryli, że jedną z najważniejszych metod negocjowania jest staranne wsłuchiwanie się w to, co mówi rozmówca i odpowiednie podkreślanie zainteresowania jego słowami. Oto siedem sztuczek, które ułatwią ci zastosowanie tej taktyki w zawodowych sporach.

http://p1.idg.pl/r/d241a

Google rezygnuje z Windowsa, Microsoft uważa, że to błąd

Dwaj informatyczni giganci musieli w końcu pokłócić się: Google zakazało pracownikom korzystania z Windowsa na firmowych komputerach ze względu na jego niski poziom bezpieczeństwa. Microsoft odpiera zarzuty Google na swoim blogu twierdząc, że ich produkty są bezpieczne.

http://p1.idg.pl/r/040e3

Walka o Techmex

Jacek Studencki, prezes spółki zapowiada walkę o firmę będącą od miesięcy w stanie likwidacji. Dla niej zaś liczy się każdy dzień...

http://p1.idg.pl/r/fffa0

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Waldemar Pawlak chce darmowego Internetu dla wszystkich

- W ciągu najbliższych pięciu lat możliwe będzie udostępnienie w całej Polsce darmowego, bezprzewodowego dostępu do internetu - oświadczył wicepremier Waldemar Pawlak.

http://www.rp.pl/artykul/9211,488944_Waldemar_Pawlak_chce_darmowego_Internetu_dla_wszystkich.html

Internet w Polsce tańszy niż w Stanach Zjednoczonych i Europie

Ceny usług dostępowych w Polsce są średnio o 39 proc. tańsze niż w krajach Unii Europejskiej - wynika z najnowszej analizy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,488808_Internet_w_Polsce_tanszy_niz_w_Stanach_i_Europie.html

PARKIET

PKO BP już nie chce wspierać Pronoksu

Szef technologicznej spółki zapowiada, że do końca miesiąca powstanie lista wierzytelności niezbędna do podpisania układu.

http://www.parkiet.com/artykul/935831_PKO_BP_juz_nie_chce_wspierac_Pronoksu.html

Asseco Poland: Trzeci inwestor finansowy

OFE PZU Złota Jesień po ostatnich transakcjach kupna kontroluje 4,26 mln akcji i praw do akcji rzeszowskiej spółki stanowiących 5,26 proc. kapitału.

http://www.parkiet.com/artykul/935255_Asseco_Poland__Trzeci_inwestor_finansowy.html

NetWorld

Małe, bezdyskowe serwery mają sens

Bezdyskowe serwery nie są żadną nowością. Chociaż wymyślono je dawno temu, do dzisiaj toczy się dyskusja, czy mają one rację bytu. Pytanie to jest szczególnie aktualne dzisiaj, gdy postęp technologiczny spowodował, że mogą to być bardzo małe i jednocześnie wydajne jednostki obliczeniowe, a centra danych są gremialnie wirtualizowane.

http://p1.idg.pl/r/b7b9a

3 Tb/s przez podmorski światłowód

Firmy Apollo (brytyjski operator transatlantyckich kabli światłowodowych) i Alcatel-Lucent poinformowały o przeprowadzeniu eksperymentalnej transmisji danych z szybkością 3 Tb/s przez jedną parę włókien światłowodowych, wchodzących w skład sieci podmorskiej.

http://p1.idg.pl/r/8225b

Dwurdzeniowy Atom, platforma dla supercienkich netbooków - nowości Intela$

Dwurdzeniowe procesory Intel Atom, wykorzystujące architekturę "Pine Trail" oraz innowacyjna platforma "Canoe Lake", umożliwiająca konstruowanie bardzo cienkich netbooków to jedne z najciekawszych nowinek zaprezentowanych przez Intela na targach Computex 2010.

http://p1.idg.pl/r/553ce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200