Piątkowy Przegląd Prasy

Apple przeskoczył Microsoft... Crowley Data Poland połączy za 5 mln zł stołeczne urzędy... Rekordy na rynku laptopów... UKE sprawdza jakość połączeń komórkowych... Od 17 czerwca ubezpieczeni na platformie ePUAP będą mogli założyć tzw. zaufany profil... eCard sprzeda bankomaty do TF SKOK...

COMPUTERWORLD

Infrastruktura - wąskie gardło

Największym problemem konwergencji Internetu i telewizji oraz rozwoju telewizji interaktywnej jest niewystarczająca infrastruktura szerokopasmowa w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/643a4

Raport: bezpieczeństwo procesów biznesowych

Autorzy raportu "Bezpieczeństwo Procesów Biznesowych 2010" uważają, że polskie firmy słabo radzą sobie z zarządzaniem ryzykiem nadużyć. Raport przygotowała firma SEENDICO Doradcy, we współpracy z BKK Inwest oraz Brokerzy i Konsultanci.

http://p1.idg.pl/r/b1691

***

Zobacz relację wideo z finału konkursu Computerworld "Wyciśnij więcej z IT". Zapraszamy do kanału Computerworld na Youtube >>http://p1.idg.pl/r/abb62

***

10 najważniejszych funkcji MS Office 2010

Najnowsza wersja pakietu MS Office na pierwszy rzut oka nie wydaje się rewolucją - wprowadzone z niej zmiany nie są tak spektakularne, jak te, które pojawiły się w wydaniu 2007. Ale pierwsze wrażenie może być mylące - bo w nowej wersji pakietu biurowego Microsoftu pojawiło się dużo zupełnie nowych, bardzo przydatnych dla użytkowników korporacyjnych, funkcji. Oto 10 najważniejszych.

http://p1.idg.pl/r/0f9fe

IDC: Polski rynek materiałów eksploatacyjnych rośnie pomimo kryzysu

Mimo kryzysu rynek materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących wzrósł o 4%. Zmieniła się jednak jego struktura: Polacy zaczęli oszczędzać i korzystają z zamienników oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/c6346

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Apple przeskoczył Microsoft

Wartość rynkowa powstałego w garażu Apple Inc. jest dziś największa pośród spółek technologicznych i o 3 mld dolarów wyższa niż w przypadku Microsoftu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,485827_Apple_przeskoczyl_Microsoft.html

Rekordy na rynku laptopów

W pierwszym kwartale na całym świecie sprzedało się aż 49,9 mln sztuk notebooków, czyli o 43,4 proc. więcej przed rokiem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,486028_Rekordy_na_rynku_laptopow.html

GAZETA PRAWNA

Przekazywanie dokumentacji ubezpieczeniowej: Profil nie zastąpi e-podpisu

1 mln płatników składek korzysta już z bezpiecznego e-podpisu, wysyłając dokumenty do ZUS. Od 17 czerwca ubezpieczeni na platformie ePUAP będą mogli założyć tzw. zaufany profil. Rząd zapowiada, że darmowy profil będzie zastępował podpis kwalifikowany.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/424582,przekazywanie_dokumentacji_ubezpieczeniowej_profil_nie_zastapi_e_podpisu.html

GAZETA WYBORCZA

UKE sprawdza jakość połączeń komórkowych

Z jakością połączeń komórkowych nie jest w Polsce źle - wynika z badania przeprowadzonego przez UKE. Ale wciąż naszą rozmowę może brutalnie przerwać nagły brak zasięgu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7945302,UKE_sprawdza_jakosc_polaczen_komorkowych.html

Crowley Data Poland połączy za 5 mln zł stołeczne urzędy

Operator telekomunikacyjny skupiający się na klientach instytucjonalnych i biznesowych wygrał przetarg na łączność szerokopasmową dla urzędu miasta w Warszawie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7944983,Crowley_Data_Poland_polaczy_za_5_mln_zl_stoleczne.html

PARKIET

eCard sprzeda bankomaty do TF SKOK

Koncentracja na rynku usług e-płatności i sprzedaż sieci bankomatów, to najważniejsze założenia nowej strategii eCardu na lata 2010-2013.

http://www.parkiet.com/artykul/932675_ECard_sprzeda_bankomaty_do_TF_SKOK.html

NetWorld

Cryptzone Group otwiera biuro w Polsce

Szwedzka firma specjalizująca się w produkcji rozwiązań bezpieczeństwa dla sektora IT zdecydowała się otworzyć w Polsce własne biuro. Rozpoczęło one oficjalną działalność 17 maja br.

http://p1.idg.pl/r/f574b

Jak się bronić przed oszustwem typu "tabnapping"

Najnowsze wersje przeglądarek internetowych wyposażone są w filtry blokujące próby oszustwa (phishing) - ich zadaniem jest ostrzeganie przed zagrożeniem w momencie, gdy przeglądarka próbuje otworzyć potencjalnie groźną witrynę. "Tabnapping" wymyka się takim zabezpieczeniom.

http://p1.idg.pl/r/b2c00

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200