Piątkowy Przegląd Prasy

Projekty finansowane z UE mało innowacyjne... Nowe testy telewizji w trójwymiarze... Google pomoże wydawcom przy wprowadzaniu opłat za treści w Internecie... Apple uruchomił App Store dla użytkowników iPad-a poza USA... Zmiany w interpretacji przepisów dotyczących obiegu e-dokumentów... Musimy przywyknąć do awarii e-banków... Nie zdążyli stworzyć systemu ostrzegania o powodzi...

COMPUTERWORLD

Zalana Polska: Nie zdążyli stworzyć systemu ostrzegania o powodzi

Od powodzi stulecia w 1997 roku żaden z ministrów spraw wewnętrznych nie stworzył systemu ostrzegania o powodzi. Dopiero w tym roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wraz z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej zapowiedziały, że planują wdrożenie systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami oraz systemu wspomagającego zarządzanie ryzykiem powodziowym i systemu katastru wodnego. Niestety przed obecną powodzią zdążyli jedynie rozpisać przetargi na usługi doradcze dla projektów.

http://p1.idg.pl/r/d3591

Same standardy nie wystarczą

Zarządzanie projektami nie jest tym, o czym zazwyczaj myślimy. Nie istnieje w oderwaniu od ludzi, którzy są w nie zaangażowani.

http://p1.idg.pl/r/33086

Zmiany w interpretacji przepisów dotyczących obiegu e-dokumentów

Przedsiębiorcy nie mają już obowiązku archiwizacji danych w formie papierowej - wynika z precedensowego orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącego obowiązku wystawiania i przechowywania faktur. Dotychczas przedsiębiorcy mieli obowiązek archiwizacji dokumentów w wersji papierowej przez 5 lat. Teraz mogą je przechowywać w formie elektronicznej.

http://p1.idg.pl/r/ecc0e

Firmy mało innowacyjne tracą i są mało elastyczne

Jak wynika z badania przeprowadzone przez firmę HP, ponad połowa polskich firm boryka się z problemem "blokady innowacyjności" - dział IT nie może wprowadzać innowacji biznesowych, gdyż większość budżetu pochłaniają koszty związane z eksploatacją istniejącego środowiska. Skutkuje to m.in. trudnością w konkurowaniu z innymi firmami i wymiernymi stratami biznesowymi.

http://p1.idg.pl/r/e36e7

Apple uruchomił App Store dla użytkowników iPad-a poza USA

Firma po cichu, prawie dwa miesiące po wprowadzeniu tego urządzenia na rynek, otworzyła sklep z aplikacjami dla klientów spoza Stanów Zjednoczonych. Sprawdziliśmy. Działa. Stało się to na ok. tydzień przed wprowadzeniem tego urządzenia na kolejne rynki międzynarodowe.

http://p1.idg.pl/r/d12a1

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Lista innowacyjnych dotacji

Zdaniem ekspertów niewiele finansowanych z Unii projektów jest wysoce nowatorskich.

http://www.rp.pl/artykul/6,482882_Lista_innowacyjnych_dotacji_.html

Nowe testy telewizji w trójwymiarze

Spółka Emitel przeprowadziła w Warszawie pierwszą testową emisję telewizji naziemnej w 3D.

http://www.rp.pl/artykul/9211,482860_Nowe_testy_telewizji_w_trojwymiarze.html

GAZETA PRAWNA

E-banki: do awarii musimy przywyknąć

Najczęstszą przyczyną kłopotów z systemami bankowości elektronicznej są prace mające je udoskonalić. Eksperci tłumaczą, że podobnie jest na Zachodzie. 10 mln Polaków miało ostatnio kłopoty z korzystaniem z e-banków. Użyteczność e-kont staje pod znakiem zapytania.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/422802,e_banki_do_awarii_musimy_przywyknac.html

Google pomoże wydawcom

Największa wyszukiwarka na świecie zmienia front - dotąd niechętna, teraz proponuje wydawcom prasy współpracę przy wprowadzaniu opłat za treści w internecie. Wydawcy w Polsce są zadowoleni.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/422810,google_pomoze_wydawcom.html

PARKIET

Eurotel, Tell: Komórkowi dilerzy w tym roku pod presją

Grupa Eurotela, który zarządza największą liczbą sklepów Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era), odnotowała w I kwartale około 0,6 mln zł zysku netto.

http://www.parkiet.com/artykul/929983_Eurotel__Tell__Komorkowi_dilerzy_w_tym_roku_pod_presja.html

PULS BIZNESU

Zamknij oczy, nie zobaczysz przekrętu

Tylko 10 proc. dużych polskich firm przyznaje, że padło w ostatnich dwóch latach ofiarą nadużyć gospodarczych - wynika z przeprowadzonego przez firmę Ernst&Young XI światowego badania nadużyć w biznesie.

http://www.pb.pl/2/a/2010/05/20/Zamknij_oczy_nie_zobaczysz_przekretu

GAZETA WYBORCZA

***

CIO - Magazyn Dyrektorów IT zaprasza na debatę redakcyjną "PIONIERZY IT W SEKTORZE FINANSOWYM", która odbędzie się 25 maja br. w Warszawie.

więcej informacji:http://p1.idg.pl/r/504a7

***

NetWorld

Przezorny zawsze ubezpieczony

Kiedy już zwirtualizujemy, skonsolidujemy i zoptymalizujemy nasze centrum danych, zastanówmy się, jaką polisę ubezpieczeniową na wypadek katastrofy powinno posiadać centrum danych? Jak zabezpieczyć dane?

http://p1.idg.pl/r/ed4bb

SSL dla Symantec-a dzięki przejęciu części VeriSign

Wszystko dzięki przejęciu przez Symantec za 1,28 mld USD części VeriSign zajmującej się bezpieczeństwem. Dzięki tej transakcji Symantec poszerzy portfolio produktów związanych z bezpieczeństwem IT, a VeriSign skupi się - na bardziej dla niego zyskownym - handlu domenami.

http://p1.idg.pl/r/0f836

ERPStandard

Szczebel wyżej nad system MRP

Firma TETA chce być bardziej widoczna na rynku rozwiązań wspierających działalność wytwórczą i oferować firmom średniej wielkości rozwiązania wspomagające zarządzanie produkcją, zarezerwowane wcześniej tylko dla większych organizacji.

http://p1.idg.pl/r/37d06

ITPartner

IDC: w Polsce nastąpił dwucyfrowy spadek rynku urządzeń drukujących

W 2009 r. w Polsce sprzedano blisko 1,34 mln sztuk urządzeń drukujących, podała IDC Polska. Stanowiło to blisko 29% spadek w porównaniu z rokiem 2008. W tym samym czasie łączna sprzedaż komputerów spadła o prawie 23%.

http://p1.idg.pl/r/9e5c0

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200