Piątkowy Przegląd Prasy

Intel znów myśli o inwestycji w Polsce... Zdaniem Trybunału UE UKE bezprawnie regulował taryfy Neostrady... Yahoo idzie na reklamową wojnę z Google... Hawe porządkuje działalność... Inwestorzy Nokii tracą cierpliwość... Netia - internautów będzie więcej, ale prognozy finansowe bez zmian... Polacy przy zakupie telefonów nie czytają umów... Zanim odłączą telefon muszą umożliwić zapłatę...

COMPUTERWORLD

Niebezpieczna wymiana plików

Węzły sieci peer to peer pojawiają się często w polskich firmach bez zgody i wiedzy administratorów. Ich obecność może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa IT w organizacji.

http://p1.idg.pl/r/60291

Ojciec sukcesu Windows 7 pokieruje działem Software and Solutions w HP

W połowie maja br. stanowisko wiceprezesa HP odpowiedzialnego za działalność koncernu w segmencie aplikacyjnym obejmie Bill Veghte, który do lutego piastował podobne stanowisko w firmie Microsoft i kierował rozwojem systemów rodziny Windows.

http://p1.idg.pl/r/bf7bf

Bomba na Times Square: data mining w walce z terroryzmem

Incydent z bombą na Times Square pokazał, że korzystanie z data mining w walce z terrorystami przypomina przewidywanie pogody: można przewidzieć burzę na danym obszarze, ale nie da się obliczyć gdzie upadnie konkretna kropla.

http://p1.idg.pl/r/15aa2

Użytkownicy do działu IT: "co ostatnio dla nas zrobiliście?"

Miłość pracowników firmy do działu IT trwa krótko. Jeżeli rozwiążesz jeden z ich problemów spotkasz się z wyrazami uznania, ale szybko zaczną domagać się więcej, zapominając o dotychczasowych zasługach.

http://p1.idg.pl/r/62935

***Promocja***

TOP200: Cała prawda o rynku IT

Kto zyska? Kto stracił? Kiedy odżyje rynek? Na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w raporcie Computerworld TOP200. Raport przedstawia szczegółowy obraz polskiego rynku informatycznego i telekomunikacyjnego.

http://www.idg1.top200.computerworld.pl

***

RZECZPOSPOLITA

Zanim odłączą telefon muszą umożliwić zapłatę

Abonent musi dostać przypomnienie o rachunku. Natychmiastowe rozwiązanie umowy jest zakazane. Brak jasnych powodów karania klienta.

http://www.rp.pl/artykul/4,472097_Zanim_odlacza_telefon__musza_umozliwic_zaplate.html

Uporządkowanie działalności

O 12,1 proc., do 3,6 zł, urósł na wczorajszej sesji kurs akcji spółki Hawe, właściciela ogólnopolskiej sieci światłowodowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,472188_Uporzadkowanie_dzialalnosci.html

Przychody w dół, nadzieja w USA

Akcje producenta sprzętu telekomunikacyjnego potaniały wczoraj o 5,3 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,472187_Przychody_w_dol__nadzieja_w_USA.html

GAZETA PRAWNA

UOKiK: Polacy przy zakupie telefonów nie czytają umów

Ponad połowa (56 proc.) Polaków niedokładnie czyta umowy podpisywane z operatorami telefonii komórkowej. 12 proc. nie czyta ich w ogóle - wynika z badań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/419011,uokik_polacy_przy_zakupie_telefonow_nie_czytaja_umow.html

Trybunał UE staje po stronie TP SA: UKE bezprawnie regulował taryfy Neostrady

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nie miał prawa regulować taryf detalicznych za szerokopasmowy internet oferowany przez Telekomunikację Polską - uznał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE. Zdaniem sędziów, UKE złamał unijne prawo telekomunikacyjne.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/419006,trybunal_ue_staje_po_stronie_tp_sa_uke_bezprawnie_regulowal_taryfy_neostrady.html

PULS BIZNESU

Inwestorzy tracą cierpliwość... Co z następcą iPhone’a

Nokia miała trzy lata, by stworzyć smartfon, który będzie godnym rywalem produkowanego przez Apple iPhone’a. Według inwestorów, to wystarczająco długo.

http://www.pb.pl/a/2010/05/06/Inwestorzy_traca_cierpliwosc____Co_z_nastepca_iPhonea

Yahoo idzie na reklamową wojnę z Google

Portal Yahoo rozpoczął reklamową wojnę ze swoim największym konkurentem, firmą Google.

http://www.pb.pl/a/2010/05/06/Yahoo_idzie_na_reklamowa_wojne_z_Google

Intel znów myśli o inwestycji w Polsce

Przedstawiciele giganta IT odwiedzili uczelnie w Warszawie i Wrocławiu. Może wrócą.

http://www.pb.pl/2/a/2010/05/07/Intel_znow_mysli_o_inwestycji_w_Polsce

PARKIET

Netia: internautów będzie więcej, ale prognozy finansowe bez zmian

Przychody Netii w minionym kwartale wyniosły prawie 387 mln zł (zgodnie z konsensusem), wynik EBITDA - 93,5 mln zł, a zysk netto blisko 14,5 mln zł (analitycy ankietowani przez Polską Agencję Prasową) spodziewali się 12,8 mln.

http://www.parkiet.com/artykul/924930_Netia__internautow_bedzie_wiecej__ale_prognozy_finansowe_bez_zmian.html

NetWorld

Podstawowe przyczyny istnienia spamu

Niechciane - i zazwyczaj oszukańcze - komercyjne wiadomości poczty elektronicznej (spam) są stałym utrapieniem zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i administratorów serwerów pocztowych. W części drugiej cyklu poświeconego zjawisku spamu staramy się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego narażeni jesteśmy na tę plagę?

http://p1.idg.pl/r/e7569

Zestawy do łamania WiFi - chiński przebój rynkowy

W Chinach w nielegalnym obiegu niezmiernie popularny stał się ostatnio pewien nowy produkt - specjalny zestaw sprzętu i oprogramowania do łamania zabezpieczeń bezprzewodowych sieci WiFi. Produkt ten jest oferowany jako "narzędzia do darmowego surfowania po Internecie".

http://p1.idg.pl/r/9c455

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200