Piątkowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Polska gotowa do ustępstw... Dyplomaci będą korzystać z BlackBerry... Rząd chce co najmniej 1,5 mld USD za Ukrtelekom... Trzy multipleksy pod cyfrową telewizję naziemną... TelForceOne stawia na tanie telefony... Faksy, e-maile i esemesy mają być dokumentami...

COMPUTERWORLD

Pierwszy ERP w chmurze

Epicor 9 ma być zwieńczeniem pięciu lat pracy nad rozwojem platformy opartej na architekturze zorientowanej na usługi. Prawdopodobnie będzie też pierwszym systemem klasy ERP dla Windows Azure (d. Cloud).

http://p1.idg.pl/r/2e226

Jak schłodzić serwer

System chłodzenia odprowadza ciepło wytwarzane przez serwery w centrum danych. Ważnym jego parametrem jest ilość tego ciepła.

http://p1.idg.pl/r/ebad0

RZECZPOSPOLITA

TP gotowa do ustępstw

Hurtowe stawki narodowego operatora są do negocjacji. Jeżeli TP osiągnie kompromis z UKE, to może uniknąć podziału, jakim straszy spółkę urząd.

http://www.rp.pl/artykul/67344,229332_TP_gotowa_do_ustepstw_.html

Faksy, e-maile i esemesy mają być dokumentami

Nowy kodeks umożliwi zawieranie drogą elektroniczną umów i zaciąganie zobowiązań, byle można było odczytać ich treść i adresata.

http://www.rp.pl/artykul/4,229268_Faksy__e_maile_i_esemesy_maja_byc_dokumentami_.html

Mniej miejsca na DVB-T?

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce przeznaczyć pod cyfrową telewizję naziemną DVB-T tylko trzy multipleksy.

http://www.rp.pl/artykul/67344,229334_Mniej_miejsca_na_DVB_T__.html

Mobilni dyplomaci z MSZ

Informatyczna rewolucja. Nasi dyplomaci będą korzystać z urządzeń BlackBerry. Ale ten nowoczesny gadżet w niektórych krajach budzi wątpliwości.

http://www.rp.pl/artykul/2,229301_Mobilni_dyplomaci_z_MSZ_.html

PULS BIZNESU

TelForceOne stawia na tanie telefony

Grupa kapitałowa TelForceOne liczy na wielki sukces wprowadzonej przez siebie marki tanich telefonów MyPhone. Od czasu wprowadzenie pierwszego produktu na rynek trzy miesiące temu, sprzedano ich już kilkadziesiąt tysięcy. Na razie na rynku dostępnych jest 5 modeli, do końca roku mają pojawić się kolejne dwa.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=e34cd3e7-5249-46f4-ab59-88389a32b6b6

Rząd chce co najmniej 1,5 mld USD za Ukrtelekom

Rząd Ukrainy wycenia prywatyzowany Ukrtelekom na minimum 1,5 mld USD, poinformował minister telekomunikacji Josip Winski.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=2e416f47-272e-48a2-82c3-3e78697b9c78

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200