Piątkowy Przegląd Prasy

Vodafone i TDC wnioskują o odblokowanie akcji Plusa... Netia dostarczy bezpłatny Internet w Grodzisku Mazowieckim... Rusza europejska biblioteka cyfrowa... Google nie udało się wejście w wirtualne światy... Kolejna kara dla Telekomunikacji Polskiej...

COMPUTERWORLD

Przetwarzanie drugiej generacji

Czy portale społecznościowe niosą zagrożenia dla ochrony danych osobowych?

http://p1.idg.pl/r/be2f9

Jak powinien wyglądać rynek podpisów elektronicznych?

Lada moment projekt Ustawy o podpisach elektronicznych trafi do konsultacji społecznych. Szykuje się starcie obrońców obecnego status quo i zwolenników zmian.

http://p1.idg.pl/r/fb62c

Forum: jak stworzyć dobrą strategię operatora telekomunikacyjnego?

Jaką strategię rozwoju przyjmują polscy operatorzy telekomunikacyjni? Dlaczego ostrożnie podchodzą do inwestycji w nowoczesne technologie? Jakie czynniki przesądzają o sukcesie firm telekomunikacyjnych w Polsce? Na te pytania odpowiadali paneliści dyskusji, która zamykała V Forum usług szerokopasmowych.

http://p1.idg.pl/r/cdb48

Pierwszy system dla Windows w chmurze

Epicor 9 ma być zwieńczeniem ponad 5 lat pracy nad rozwojem dedykowanej platformy technologicznej opartej na architekturze SOA. Najprawdopodobniej będzie to również pierwszy dostępny komercyjnie system klasy ERP dla środowiska Windows Azure.

http://p1.idg.pl/r/a3af4

RZECZPOSPOLITA

Jak zorganizować e-urząd

Gminy, powiaty i województwa mają obowiązek zapewnić zgodność wykorzystywanych systemów teleinformatycznych, w tym rejestrów i systemów wymiany informacji, z wymogami określonymi przez prawo.

http://www.rp.pl/artykul/55682,222311_Jak_zorganizowac_e_urzad.html

GAZETA PRAWNA

Kolejna kara dla Telekomunikacji Polskiej

Urząd Komunikacji Elektronicznej ukarał Telekomunikację Polską karą w wysokości 8 mln zł za naruszenie obowiązku zachowania określonych wartości wskaźników dostępności i jakości świadczenia usługi powszechnej, poinformował urząd na swojej stronie internetowej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/96417,kolejna_kara_dla_telekomunikacji_polskiej.html

Reklama w sieci - po pierwsze: nie irytuj

W kryzysie koszty i efekty reklamy będą jednym z najważniejszych czynników decydujących o wydatkach firm na promocję. To sprawi, że korzystanie z Internetu będzie wygodniejsze, bo zamiast drażniących reklam graficznych firmy będą korzystać częściej z e-maili i promocji w wyszukiwarkach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/96367,reklama_w_sieci_po_pierwsze_nie_irytuj.html

Jeśli chcesz zdążyć z e-prezentem pod choinkę, kupuj już dziś

Okres poszukiwania prezentów i największych zakupów w Internecie właśnie się rozpoczął. Jeśli prezent ma dojechać na czas, zacznij go szukać już teraz. W sieci można kupić taniej, a prawo daje e-klientom więcej korzyści niż w sklepach tradycyjnych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/96366,jesli_chcesz_zdazyc_z_e_prezentem_pod_choinke_kupuj_juz_dzis.html

Czat i blog zamiast wizyty w banku

Skype, blog, czat to nowe pomysły polskich banków na komunikację z klientem. Wszystko po to, aby uzyskać informacje bezpośrednio od pracownika banku bez wychodzenia z domu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/96350,czat_i_blog_zamiast_wizyty_w_banku.html

GAZETA WYBORCZA

Google zwija wirtualny świat

Internetowemu gigantowi nie udało się wejście w wirtualne światy - po zaledwie kilku miesiącach Google zamyka projekt "Lively".

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5972382,Google_zwija_wirtualny_swiat.html

PULS BIZNESU

Rusza europejska biblioteka cyfrowa

2 mln książek, map, nagrań, fotografii, dokumentów archiwalnych, obrazów i filmów z bibliotek narodowych z 27 krajów UE pod jednym adresem www.europeana.eu. W czwartek otwiera swoje podwoje Europeana, europejska multimedialna biblioteka cyfrowa. Portal internetowy ma być dostępny we wszystkich językach UE.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0cda38df-9194-44f7-8ea5-888e4705a7f5&open=four

Netia dostarczy bezpłatny Internet w Grodzisku Mazowieckim

Netia wygrała pierwszy w historii przetarg dotyczący wielopoziomowej współpracy z gminą Grodzisk Mazowiecki - poinformowała firma w komunikacie. Spółka uruchomi 15 hotspotów WiFi, przez które gmina zapewni bezpłatny dostęp do internetu mieszkańcom i turystom. Do budowy sieci Netia wykorzysta transmisję w technologii WiMAX.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=fbf4c575-0714-4549-9520-6d1ea940d4f5

PARKIET

Vodafone i TDC wnioskują o odblokowanie akcji Plusa

Dwa wnioski o tej samej treści wpłynęły wczoraj do warszawskiego sądu. Zagraniczni akcjonariusze Polkomtela chcą zwolnienia blokady na jego akcjach. Czy wszyscy polscy udziałowcy zechcą tego samego?

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=630712

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200