Piątkowy Przegląd Prasy

TP uruchomi usługi finansowe pod marką Orange... Milion klientów chce zmienić sieć komórkową... mPay startuje w Citibanku... Chińskie władze infiltrują Skype... Kopalnie dostosowują się do wolnego rynku przy pomocy IT... Przepisy niejasno określają odpowiedzialność w e-bankowości...

COMPUTERWORLD

Telepraca formą oszczędności

Umożliwienie pracownikom pracy zdalnej pozwala pracodawcy zaoszczędzić 30-40% kosztów utrzymania firmy. W Stanach Zjednoczonych oszczędności wynikające ze stosowania pracy zdalnej firmy liczą w dziesiątkach milionów dolarów.

http://p1.idg.pl/r/92c2b

RZECZPOSPOLITA

TP SA prawie jak bank

TP uruchomi w przyszłym roku usługi finansowe pod marką Orange. Spółka nie otworzy własnego banku. Postawi na współpracę z doświadczonym partnerem.

http://www.rp.pl/artykul/2,199344_TP_SA_prawie_jak_bank.html

Milion klientów chce zmienić sieć komórkową

Młodzież to najbardziej nielojalni klienci. Około 300 tys. nastolatków chce zmienić sieć komórkową w ciągu najbliższego roku.

http://www.rp.pl/artykul/5,199495_Milion_klientow_chce_zmienic_siec_komorkowa.html

mPay startuje w Citibanku

Klienci zapłacą komórką. To pierwsza umowa mPay z bankiem.

http://www.rp.pl/artykul/67572,199493_mPay_startuje_w_Citibanku_.html

GAZETA PRAWNA

Przepisy niejasno określają odpowiedzialność w e-bankowości

Intencją ustawodawcy jest, by rozkład ryzyka nieuprawnionego użycia karty płatniczej i e-bankowości był analogiczny. Niejasny jest jednak zakres analogii, która miałaby tu obowiązywać. Dlatego sądy nie wypełniły powstałej luki prawnej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/39699,przepisy_niejasno_okreslaja_odpowiedzialnosc_w_e_bankowosci.html

Kopalnie dostosowują się do wolnego rynku przy pomocy IT

Jeszcze kilka lat temu zarządy spółek wydobywających węgiel obawiały się analiz wykonywanych za pomocą narzędzi IT. Dziś jest to dla nich podstawa w przygotowaniu tych przedsiębiorstw do debiutu na giełdzie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/39692,kopalnie_dostosowuja_sie_do_wolnego_rynku_przy_pomocy_it.html

GAZETA WYBORCZA

Chińskie władze infiltrują Skype

Chińskie władze monitorują rozmowy tekstowe użytkowników Skype'a w Państwie Środka - twierdzi Citizen Lab, grupa badaczy z Uniwersytetu w Toronto.

http://wyborcza.pl/1,82244,5762890,Chinskie_wladze_infiltruja_Skype.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200