Piątkowy Przegląd Prasy

GTS Energis rusza z e-wypożyczalnią filmów... Piosenki za grosze w Muzodajni Plusa... 50 tys. zł kary dla Telekomunikacji Polskiej... Chiny odblokują Internet na czas Igrzysk... 500 tys. laptopów dla biednych uczniów... Dzieci same tworzą gry komputerowe...

RZECZPOSPOLITA

Osiem groszy za piosenki U2 i Wilków w Internecie

Piosenki polskich i światowych gwiazd, które zgodziły się na sprzedaż nagrań w Internecie i do komórek, będą dostępne od 4 sierpnia dla użytkowników sklepu Plusa GSM Muzodajnia za 8 groszy. Nasi artyści chcieliby co najmniej złotówkę.

http://www.rp.pl/artykul/9145,170303_Osiem_groszy_za_piosenki_U2_i_Wilkow_w_Internecie_.html

Firmy ruszyły po dotacje w ostatnim dniu

Wartość wniosków o dotacje na najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia okazała się ponad trzy razy większa niż dostępna pula środków.

http://www.rp.pl/artykul/19417,170483_Firmy_ruszyly_po_dotacje_w_ostatnim_dniu_.html

GAZETA PRAWNA

E-transakcje: kradzieże najczęściej wynikają z błędów klientów

Druga w tym roku awaria systemu kart Visa pokazuje, że transakcje elektroniczne nadal bywają zawodne. Ciągle zdarzają się też udane ataki hakerów na klientów banków.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/29165,e_transakcje_kradzieze_najczesciej_wynikaja_z_bledow_klientow.html

GAZETA WYBORCZA

TP SA dostanie prawie 168 mln euro

TP SA podpisała z duńską grupą inwestycyjną Baltic Property Trust (BPT) umowę przyrzeczoną zbycia i średnioterminowego wynajmu przez TP SA następujących nieruchomości: Twarda 18, Moniuszki 1, Obrzeźna 7.

http://wyborcza.pl/1,82244,5543921,TP_SA_dostanie_prawie_168_mln_euro.html

GTS Energis rusza z e-wypożyczalnią filmów

Wczoraj ruszył Multimopleks.pl - internetowa wypożyczalnia filmów operatora GTS Energis, który dotąd skupiał się głównie na usługach dla firm.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5543683,GTS_Energis_rusza_z_e_wypozyczalnia_filmow.html

PULS BIZNESU

UKE nałożył na Telekomunikację Polską 50 tys. zł kary

Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na Telekomunikację Polską 50 tys. zł kary za niezapewnienie Netii dostępu do łącz TP.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0cbcbb4e-382d-4671-8dcf-877150c2d729

DZIENNIK

Chińczycy się ugięli. Odblokują Internet

Międzynarodowy Komitet Olimpijski odtrąbił sukces - chińskie władze ugięły się i obiecały, że na czas igrzysk odblokują internet. Wcześniej nawet nie chciały o tym słyszeć. Ale o prawdziwym sukcesie można by mówić, gdyby chiński reżim zdjął na zawsze ograniczenia z dostępu do sieci.

http://www.dziennik.pl/swiat/article216606/Chinczycy_sie_ugieli_Odblokuja_internet.html

500 tys. laptopów dla biednych uczniów

Rodzice połowy miliona uczniów portugalskich szkół podstawowych będzie mogło sprawić swoim pociechom laptop za 50 euro. Zgodnie z porozumieniem między władzami kraju a firmą Intel, komputery będą budowane na północy Portugalii. Urządzenia będą oparte na tanim intelowskiego laptopa, Classmate PC. Dzieci dostaną je w najbliższym roku szkolnym.

http://www.dziennik.pl/hitech/article216132/500_tys_laptopow_dla_biednych_uczniow.html

Dzieci same tworzą gry komputerowe

Scratch - tak się nazywa nowy język programowania, dzięki któremu nawet 10-letnie dzieci mogą tworzyć proste gry komputerowe. System wymyślony przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology ma już ponad 300 tys. użytkowników na całym świecie. A co najważniejsze, można z niego korzystać także w Polsce.

http://www.dziennik.pl/hitech/article216402/Dzieci_same_tworza_gry_komputerowe.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200