Piątkowy Przegląd Prasy

Yahoo! przygotowuje się do wejścia do Polski... eBay ma zapłacić za podróbki... Nowa marka Plusa dla młodzieży... Huawei dostarczy Orange sprzęt do budowy sieci bezprzewodowego Internetu... Nastolatki uzależnione od internetu... E-faktury odbiorą poczcie klientów... Szef Yahoo! walczy o fotel...

COMPUTERWORLD

Polski rynek IT wart blisko 10 mld USD

W jakim tempie rośnie wartość polskiego rynku IT? Istnieją dwie wersje prawdy - dolarowa i złotówkowa. Obie optymistyczne, ale ta pierwsza zdecydowanie bardziej i dlatego tej wersji wolimy się trzymać. Według ultraoptymistycznej wersji dolarowej, wartość rynku wzrosła o 25%. Oznacza to, że polskie przedsiębiorstwa, urzędy i obywatele kupili w 2007 r. dobra informatyczne o łącznej wartości 9,9 mld USD (to prawie 27 mld zł).

http://p1.idg.pl/r/6f62d

RZECZPOSPOLITA

Yahoo! przygotowuje się do wejścia do Polski

Sieciowy gigant z USA potwierdza wejście na polski rynek - dowiedziała się "Rzeczpospolita". - Produkty i usługi Yahoo! wkrótce pojawią się na polskim rynku - powiedział "Rz" Zhengxi Danard, szef marketingu Yahoo! na Europę Wschodnią.

http://www.rp.pl/artykul/144507.html

Nowa marka Plusa dla młodzieży

Polkomtel wprowadził na rynek nową markę usług na kartę. Liczy, że do końca roku skorzysta z niej 500 tys. nastolatków. Mają płacić za połączenia i słuchać reklam.

http://www.rp.pl/artykul/144503.html

Znowu w siodle

Jarosław Bauc, prezes zarządu Polkomtelu, po dziewięciu miesiącach wakacji na powrót kieruje operatorem sieci Plus. Zadzierzgnięte przed laty więzi wciąż procentują.

http://www.rp.pl/artykul/144423.html

Wessani przez komputer

Nastolatki uzależnione od internetu. Kiedy sieć staje się nałogiem i jak z tym walczyć, radzi rodzicom dr med. Bohdan Woronowicz.

http://www.rp.pl/artykul/144404.html

GAZETA PRAWNA

Huawei dostarczy Orange sprzęt do budowy sieci bezprzewodowego Internetu

Chińska firma Huawei wygrała drugi przetarg w PTK Centertel. Bezprzewodowa sieć z wykorzystaniem chińskiego sprzętu ma być gotowa do końca 2009 r.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/20809,huawei_dostarczy_orange_sprzet_do_budowy_sieci_bezprzewodowego_internetu.html

E-faktury odbiorą poczcie klientów

Poczta może stracić dużą grupę klientów. Kolejna firma chce zaoferować usługę opłaty rachunków.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/20793,e_faktury_odbiora_poczcie_klientow.html

GAZETA WYBORCZA

Szef Yahoo! walczy o fotel

1 sierpnia hotel Fairmont w kalifornijskim San Jose może być świadkiem ostrego starcia - Jerry Yang, współzałożyciel i szef Yahoo!, na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy będzie odpierał atak Carla Icahna, jednego z najbardziej agresywnych amerykańskich inwestorów.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5283863,Szef_Yahoo__walczy_o_fotel.html

eBay ma zapłacić za podróbki

Aukcyjny gigant ponosi odpowiedzialność za handel podróbkami - uznał francuski sąd. Za wystawienie na aukcji dwóch podrobionych torebek firmy Hermes eBay ma zapłacić 20 tys. euro.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5283828,eBay_ma_zaplacic_za_podrobki.html

GAZETA.PL

Gdzie dwóch się bije, tam wkracza regulator

Najpóźniej we wtorek UKE wyda tymczasową decyzję regulującą współpracę między Telekomunikacją Polską a Tele2.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5283856,Gdzie_dwoch_sie_bije__tam_wkracza_regulator.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200