Piątkowy Przegląd Prasy

SMS zastąpi okienko w banku i na poczcie... Adam Glapiński pożegna się z Plusem... Nauka i biznes nie idą w parze... GPW promuje innowacyjność... UKE ostrzega przed oszustami... Jak chronić dane dostępu do e-konta... Powstał program komputerowy do wyłapywania w sieci pedofilów... Polak najlepszy w komputerowej grafice...

COMPUTERWORLD

Open source realną alternatywą

Przykłady wdrożeń oprogramowania o otwartym kodzie - nie tylko w zagranicznych instytucjach, ale również polskich przedsiębiorstwach - pokazują, że rozwiązania open source mogą przynosić istotne oszczędności.

http://p1.idg.pl/r/20329

RZECZPOSPOLITA

Nauka i biznes nie idą w parze

O innowacyjności w skansenie, czyli dlaczego polska nauka nie odpowiada na potrzeby biznesu. Bez wsparcia nauki polska gospodarka będzie źródłem taniej siły roboczej, a nie innowacyjności, która decyduje o ekonomicznym sukcesie.

http://rp.pl/artykul/128702.html

GPW promuje innowacyjność

GPW będzie oceniać spółki. Niebawem może powstać "polski Nasdaq".

http://rp.pl/artykul/128701.html

GAZETA PRAWNA

SMS zastąpi okienko w banku i na poczcie

Szykuje się rewolucja w płatnościach przez telefony komórkowe. Firma mPay, zajmująca się płatniczymi technologiami mobilnymi przygotowuje się do obsługi rozliczeń o dużej wartości. A to oznacza, że Poczcie Polskiej, bankom oraz punktom pobierającym m.in. opłaty kredytowe, ubezpieczeniowe czy rozliczeniowe, rośnie nowa konkurencja.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15922,sms_zastapi_okienko_w_banku_i_na_poczcie.html

Jak chronić dane dostępu do e-konta

Brak rozwagi przy dokonywaniu transakcji elektronicznych może narazić na utratę danych, którymi oszuści posłużą się, aby wykraść nasze oszczędności. Ta rozwaga wymaga przestrzegania zasad ochrony loginów, haseł i PIN-ów do systemów bankowych, a także zaopatrzenia się w skuteczne oprogramowanie antywirusowe.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15909,jak_chronic_dane_dostepu_do_e_konta.html

GAZETA WYBORCZA

Cerber - bat na pedofilów

Naukowcom z Sopotu udało się stworzyć nowoczesny, wyposażony w sztuczną inteligencję program komputerowy do wyłapywania w sieci pedofilów.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75476,5173311.html

GAZETA.PL

UKE ostrzega przed oszustami

Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników Urzędu, którzy wypytują o treść umów na usługi telekomunikacyjne, a zdarza się, że przekierowują nasze połączenia na numery o podwyższonej opłacie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5172578,UKE_ostrzega_przed_oszustami.html

PULS BIZNESU

Adam Glapiński pożegna się z Plusem

Skarb państwa chce zmienić prezesa Polkomtela. To szansa dla Vodafone na zwiększenie znaczenia w spółce.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0eb32bdf-0db4-483a-808a-c6d48c3a331b

DZIENNIK

Jaka powinna być idealna komórka?

Liczba używanych dziś na świecie telefonów komórkowych jest zastraszająca: 3,3 miliarda. Tylko w ubiegłym roku sprzedano ponad 1,2 miliarda komórek. Czy po 35 latach od stworzenia pierwszej komórki wiemy, jak ma wyglądać ta idealna.

http://www.dziennik.pl/hitech/article165596/Jaka_powinna_byc_idealna_komorka_.html

Polak najlepszy w komputerowej grafice

Staszek Marek został zwycięzcą światowego konkursu sztuki cyfrowej NVArt.CGSociety i nVidia ogłosili właśnie listę zwycięzców. Tegorocznym tematem była "Sztuka przestrzeni: architektura i krajobraz".

http://www.dziennik.pl/hitech/article164929/Polak_najlepszy_w_komputerowej_grafice.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200