Piątkowy Przegląd Prasy

Kto zarządza Twoim komputerem?... Rośnie sprzedaż pecetów... Biznesowe gadu-gadu w Internecie... Telekomunikacja Polska: od maja dwa telefony w jednym... Powstaje internetowe kino... Philips sprzedaje centrum finansowe w Łodzi... Strona internetowa może być czasopismem... 10 milionów kart zadziała w sieci... Wwwykupię stronę z Euro 2012... Firmy nie są pewne legalności używanych programów... Jak Mark Hurd zrobił z HP lidera rynku?..

RZECZPOSPOLITA

HP coraz mocniejszy

Niemal o 9 proc. wzrosła liczba komputerów osobistych sprzedanych na świecie w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Z raportu firmy analitycznej Gartner wynika, że między styczniem a marcem do rąk klientów trafiło łącznie 62,7 mln nowych pecetów. Jak oceniają autorzy raportu, wejście na rynek Visty - nowego systemu operacyjnego Microsoftu -nie miało wielkiego wpływu na wzrost sprzedaży.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070420/ekonomia/ekonomia_a_14.html

Pora na biznesowe gadu-gadu w Internecie

Właściciel najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego przygotowuje specjalną wersję programu dla firm. Chce zdobyć miejsce na jednym z najszybciej rozwijających się rynków komunikacji biznesowej.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070420/ekonomia/ekonomia_a_17.html

Telekomunikacja Polska: od maja dwa telefony w jednym

Ten sam telefon w domu i na spacerze? - taką ofertę wprowadzi pod koniec miesiąca Telekomunikacja Polska. Inni europejscy operatorzy nie zdołali przekonać do niej klientów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070420/ekonomia/ekonomia_a_18.html

Cineman inwestuje w multimedia

Cineman, spółka zależna giełdowego ATM i dystrybutora Monolith Films, chce sprzedawać operatorom telekomunikacyjnym cyfrową bibliotekę filmów. Dzięki temu usługi wideo na życzenie mogłyby wprowadzać do swoich sieci lokalne sieci internetowe i kablowe. Cineman oferuje im gotowe rozwiązanie technologiczne i filmy z prawami do emisji. W swoją platformę wideo zamierza zainwestować kilkadziesiąt milionów złotych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070420/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Philips sprzedaje centrum finansowe w Łodzi

Koncern Philips ogłosił, że sprzeda do końca roku łódzkie centrum finansowo-księgowe.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070420/ekonomia/ekonomia_a_11.html

Strona internetowa może być czasopismem

"Dziennik Łowiecki", choć ukazuje się w Internecie, podlega przepisom prawa prasowego. Takie stanowisko zajęły Naczelny Sąd Administracyjny oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070420/prawo/prawo_a_7.html

COMPUTERWORLD

Kto zarządza Twoim komputerem?

Co najmniej kilka milionów komputerów podłączonych do sieci to zainfekowane maszyny zombie, mogące służyć do przeprowadzania zdalnych ataków na serwery internetowe. W samym II półroczu 2006 r. średnia dzienna liczba tzw. aktywnych botów sięgała blisko 64 tys. W Polsce w tym okresie było 3% ogólnej liczy światowych botów - wynika z raportu firmy Symantec.

http://p1.idg.pl/r/2dd13

GAZETA PRAWNA

PTK Centertel nie musi obawiać się desantu z TP

PTK Centertel będzie ściśle współpracować z TP w kilku obszarach, np. sieci sprzedaży, marketingu czy systemów IT, ale nie oznacza to, że spółka będzie zarządzana z poziomu grupy kapitałowej. Choć będą eliminowane niektóre dublujące się stanowiska, to masowych zwolnień w spółce nie będzie.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1948.81.45.3.8.1.0.1.htm

GAZETA.PL

10 milionów kart zadziała w sieci

W tym roku podwoi się liczba kart płatniczych, którymi można płacić za zakupy w internecie. Czy przyniesie to przełom w płatnościach w sieci i napędzi rynek e-handlu?

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4074755.html

Wwwykupię stronę z Euro 2012

Niemal wszystkie adresy internetowe, które zawierają "Euro 2012", zostały zarezerwowane w ciągu kilku godzin. Specjaliści są jednak pewni, że nie stoją za tym hobbyści, ale wyrachowani handlowcy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4074707.html

Wszystkie numery w jednej bazie

Czy w Polsce powstanie Centralna Baza Numerów? Chce tego regulator rynku, ale wciąż nie wiadomo, kto miałby za to zapłacić.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4074702.html

Sąd uratował skarb państwa

Warszawski sąd okręgowy oddalił precedensowy pozew ComputerLandu o 2 mln zł odszkodowania od Agencji Rynku Rolnego i Urzędu Zamówień Publicznych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4074715.html

Firmy nie są pewne legalności używanych programów

64 proc. szefów polskich małych i średnich firm nie ma pewności, czy używane w przedsiębiorstwie oprogramowanie jest legalne; 17 proc. z nich nie dostrzega zagrożeń związanych z używaniem nielegalnego oprogramowania - wynika z badania Business Software Alliance (BSA).

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4073133.html

FORBES

Codzienna krzątanina zamiast wielkiej wizji

Mark Hurd zrobił z Hewletta-Packarda lidera rynku, co nie udało się wcześniej Carly Fiorinie. Jak to się stało, że zwykły menedżer okazał się skuteczniejszy od gwiazdy zarządzania?

http://www.forbes.pl/forbes/2007/03/09/056_codzienna_krzatanina_zamiast.html

PULS BIZNESU

Zysk kwartalny Google wzrósł do 1 mld USD

W pierwszym kwartale finansowym, zakończonym 7 marca, zysk netto Google, operatora najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej wzrósł o 69 proc. osiągając poziom 1 mld USD wobec 592 mln rok wcześniej. W przeliczeniu na pojedynczą akcję zysk zwiększył się z 1,95 do 3,18 USD.

http://www.pb.pl/News.aspx?id=b48e9439-6d0c-4801-8351-166bee691886

(dostęp płatny)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200