Piąta fuzja

Program NetObjects Fusion 5.0 zasługuje na miano w pełni funkcjonalnego narzędzia służącego do tworzenia serwisów WWW.

Program NetObjects Fusion 5.0 zasługuje na miano w pełni funkcjonalnego narzędzia służącego do tworzenia serwisów WWW.

Fusion, produkt firmy NetObjects, to narzędzie przydatne przede wszystkim dla firm, które zamierzają szybko uruchomić serwis internetowy. Nowa, piąta wersja, tak jak poprzednie, jest nieskomplikowana w obsłudze. Nadal jednak nie można za pomocą tego narzędzia budować stron korzystających z technologii ASP Microsoftu (Active Ser-ver Pages), co powoduje, że nie dorównuje konkurencyjnemu produktowi Microsoftu - FrontPage.

Istotną innowację w nowej wersji Fusion stanowi wbudowany edytor HTML, dzięki któremu nie trzeba już uruchamiać osobnej aplikacji, by dokonać drobnych korekt bezpośrednio w kodzie stron WWW . Nie trzeba także publikować serwisu, aby obejrzeć rezultat pracy. Do tego celu wystarczy wbudowana przeglądarka korzystająca z plików roboczych. Główny interfejs programu zawiera trzy przełączniki pozwalające zmieniać aktualne podglądy tworzonych plików (PageView do graficznego interaktywnego budowania zawartości stron; edytor HTML i szybki podgląd pozwalający ocenić, jak tworzona strona prezentowałaby się w Internet Explorerze). Ten produkt firmy NetObjects zawsze był ceniony za jasną strukturę opisu tworzonego serwisu. W Fusion poszczególne strony są wyświetlane w tej strukturze w sposób pozwalający na szybkie określenie ich powiązań z innymi stronami.

W piątej wersji program umożliwia wycinanie i kopiowanie dowolnych fragmentów serwisu, w tym grup stron. Poprawiono także moduł importu istniejących serwisów WWW - prawie zawsze po imporcie do Fusion prezentują się one tak jak w rzeczywistości.

Publikowanie zawartości serwisu poprzez FTP do docelowego serwera odbywa się w tle - nie wymusza przerwy w pracy z programem. Fusion wzbogacono w lepsze narzędzia do tworzenia tabel, możliwość jednoczesnego formatowania całych grup obiektów oraz pełnej kontroli nad tworzonymi narzędziami nawigacyjnymi. Do nauki programu przyda się funkcja Online, wywołująca rozbudowany kurs tworzenia stron i serwisów WWW.

<hr size=1 noshade>NetObjects Fusion 5.0

Producent: NetObjects Inc.

Cena: 300 USD (100 USD - aktualizacja)

Platformy: Windows 95, 98 i NT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200