PiLab wspiera windykatora

Grupa Casus Finanse wdraża platformę do analizy danych i połączeń między nimi wrocławskiej firmy PiLab.

Rozwiązanie PiLab/BI po raz pierwszy w Polsce jest stosowane w branży windykacyjnej. Do tej pory Casus Finanse korzysta z kilku autorskich systemów, m.in. scoringowego oraz transakcyjnego. Technologia spółki PiLab/BI zapewni firmie windykacyjnej możliwość lepszej niż dotychczas kontroli ryzyka i bardziej efektywnego zarządzania bazą danych klientów z przeterminowanymi zobowiązaniami.

„Branża zarządzania wierzytelnościami narażona jest na obsługę portfeli, w których mogą zdarzać się nadużycia ze strony klientów. Platforma PiLab/BI, bazując na połączeniach bezpośrednich i pośrednich, pozwala szybko zidentyfikować podmioty, które mają np. ten sam numer telefonu lub ten sam adres. Dzięki temu można zbudować precyzyjne wzory działań oraz wychwycić nieprawidłowości w bazie, co powoduje konkretne oszczędności w odzyskiwaniu należności” – tłumaczy Paweł Wieczyński, Prezes Zarządu PiLab SA.

W przyszłości system PiLab/BI może być wykorzystywany do analizowania kolejnych poziomów relacji pomiędzy danymi i wykrywania nieprawidłowości w bazie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200