PhotoMail - nowa usługa pocztowa Yahoo

Wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom użytkowników poczty elektronicznej, firma Yahoo zamierza w swej ofercie usług email dodać nową funkcję - PhotoMail - która ma ułatwić przesyłanie i wymianę dużych zdjęć i obrazów. Wersja testowa usługi jest już dostępna.

PhotoMail - nowa usługa pocztowa Yahoo

PhotoMail - nowa usługa Yahoo Mail

Dzięki PhotoMail, każda wysłana wiadomość email zawiera miniaturkę pliku graficznego, podczas gdy plik w rozmiarze rzeczywistym przechowywany jest na serwerze pocztowym. Kliknięcie w miniaturkę przywołuje obraz. Jak poinformował Any Spillane, wiceprezes Yahoo Mail, w jednej wiadomości można zamieścic do 300 miniatur.

Wiadomości pocztowe będą zawierać specjalny przycisk "insert photo". Kliknięty po raz pierwszy, inicjuje proces pobrania i instalacji małej aplikacji, nezbędnej do prawidłowego funkcjonowania PhotoMail. Stamtąd użytkownik kierowany jest bezpośrednio do interfejsu PhotoMail, gdzie może wybrać, które zdjęcia chciałby przesłać mailem (mogą to być zarówno obrazy na dysku komputera, jak również przechowywane w albumie Yahoo Photo lub zamieszczone w Internecie).

Zobacz również:

  • Yahoo i AOL mają nowego właściciela
  • SonicWall wzywa do likwidowania trzech groźnych podatności “zero-day”
  • Poczta Polska przywraca elektroniczną usługę eSkrzynka

W ten sposób można dołączać do maila także inne dokumenty, niekoniecznie obrazy, np. pliki Worda, przy czym nie są one w tym przypadku przechowywane na serwerach Yahoo, a dołączane do maila w formie standardowych załączników.

Do usługi Yahoo Mail zostanie dodana także obsługa sześciu nowych języków, oraz - co zainteresuje polskich użytkowników - wersja usługi Yahoo Mail z polskim interfejsem.

Wszyscy zainteresowani przetestowaniem narzędzia PhotoMail mogą zapisać się do testów na stroniehttp://photomail.mail.yahoo.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200