Philips zapowiada produkty Blu-ray

Koncern Philips podał listę produktów obsługujących standard Blu-ray, które w pierwszej kolejności pojawią się w jego ofercie. Będą to: stacjonarny odtwarzacz płyt BD (Blu-ray Disc), komputerowa nagrywarka TripleWriter oraz nośniki BD jedno- i wielokrotnego zapisu.

Wiadomo już, że stacjonarny odtwarzacz - oznaczony symbolem BDP9000 - w pierwszej kolejności trafi na rynek amerykański (urządzenie pojawi się w sklepach w drugiej połowie bieżącego roku). Specyfikacji urządzenia oraz jego ceny na razie nie podano.

Niewiele więcej wiadomo o komputerowej nagrywarce TripleWriter SPD700 - przedstawiciele Philipsa zdradzili jedynie, że będzie ona nagrywała płyty w trzech popularnych standardach - CD, DVD oraz Blu-ray. Jako pierwsi będą ją mogli nabyć mieszkańcy Starego Kontynentu - wprowadzenie nagrywarki do sprzedaży planowane jest na drugą połowę 2006 r. Urządzenie będzie odczytywało dane z płyt BD z prędkością 2x (czyli 72 Mb/s).

Zobacz również:

  • Technologie, które miały być wieczne, a zostały zapomniane

Philips poinformował również, że w jego ofercie pojawią się w tym roku cztery rodzaje nagrywalnych nośników Blu-ray. Będą to płyty jedno- i dwuwarstowe (te pierwsze będą miały 25 GB pojemności, drugie - 50 GB) jednokrotnego i wielokrotnego zapisu (BD-R i BD-RE). Cen na razie nie podano.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200