Philips pozywa do sądu sześciu producentów elektroniki

Philips Electronics North America, amerykańska filia holenderskiego Philipsa, pozwała do sądu sześciu producentów elektroniki, oskarżając ich o naruszenie bądź zachęcanie innych firm do naruszania jej...

Philips Electronics North America, amerykańska filia holenderskiego Philipsa, pozwała do sądu sześciu producentów elektroniki, oskarżając ich o naruszenie bądź zachęcanie innych firm do naruszania jej praw patentowych.

Producent twierdzi, że firmy Analog Devices, Cirrus Logic, Cypress Semiconductor, Fairchild Semiconductor, Linear Technology i Standard Microsystems naruszyły jego patent dotyczący technologii Inter-Integrated Circuit (I2C) Bus. Rozwiązanie to jest wykorzystywane do łączenia układów elektronicznych na płytkach montażowych, stosowanych w elektronice użytkowej - w tym w telewizorach, sprzęcie audio i telefonach. Przedstawiciele Philipsa twierdzą, że oskarżone firmy wykorzystywały jego technologie bez pozwolenia lub za to nie płaciły. Firma szacuje, że w związku z tym poniosła straty rzędu kilkudziesięciu milionów dolarów.

Technologia I2C jest licencjonowana przez Philipsa ponad 50 firmom i dzięki temu jest niemal powszechnie wykorzystywana w sprzęcie elektronicznym z rynku konsumenckiego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200