Philips bezpłatnie udostępnił sterowaną głosem przeglądarkę internetową

Philips Electronics udostępnił za darmo w Internecie sterowaną głosem przeglądarkę internetową FreeSpeech.

Philips Electronics udostępnił za darmo w Internecie sterowaną głosem przeglądarkę internetową FreeSpeech.

Program o objętości 10 MB pozwala użytkownikom na wydawanie głosem komend, które służą do przeglądania zasobów WWW. Nie jest to jednak pierwszy produkt, umożliwiający sterowaną głosem nawigację po Internecie. Podobne rozwiązania znajdują się już w ofercie firm Dragon, IBM i Lernout & Hauspie. Produkt Philipsa jest jednak pierwszą tego typu przeglądarką udostępnioną bezpłatnie.

Rozwiązanie składa się m.in. ze specjalnego słownika internetowego, umożliwiającego dostęp do najpopularniejszych stron WWW oraz systemu numerowanych graficznych odnośników, które użytkownik może wywoływać po wypowiedzeniu odpowiednich cyfr.

Przeglądarka sterowana może być za pomocą języka angielskiego, ale użytkownikom z nieanglojęzycznych krajów Philips poleca wykorzystanie numerowanych odnośników. W odpłatnej wersji FreeSpeech 2000 możliwe jest także m.in. dyktowanie treści e-maili lub innych dokumentów.

Przeglądarkę, współpracującą również z Internet Explorerem 5.0 Microsoftu, pobrać można ze strony producenta, znajdującej się pod adresem www.speech.philips.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200