Phenomowe nowości Asusa z HT3

Oferta firmy Asus wzbogaciła się o trzy nowe płyty główne z serii M3A, przeznaczone do obsługi najnowszych procesorów AMD Phenom. Mowa tu o modelach M3A32-MVP Deluxe/WIFI-AP, M3A32-MVP Deluxe i M3A, wyposażonych w magistralę HyperTransport 3.0, sloty PCI-Express x16 w wersji 2.0 oraz technologię ASUS Cool Mempipe (dotyczy najwydajniejszego modelu M3A32-MVP Deluxe/WIFI-AP).

Model M3A32-MVP Deluxe/WIFI-AP został zbudowany w oparciu o chipset AMD 790FX / SB600. Przygotowany jest do współpracy z najnowszymi czterordzeniowymi procesorami AMD Phenom, obsługuje magistralę HyperTransport 3.0 (HT3, przepustowość do 5200 MT/s) i oferuje cztery sloty PCIe x16 w wersji 2.0 (obsługa technologii ATI CrossFireX) oraz możliwość skorzystania z pamięci DDR2 1066 / 800 / 533 MHz, karty WiFi, modułu Gbit LAN, 8-kanałowej karty dźwiękowej i siedmiu zlączy SATA II (w tym jedno eSATA).

Phenomowe nowości Asusa z HT3

M3A32-MVP Deluxe/WIFI-AP

Urządzenie korzysta z narzędzia o nazwie Precision Tweaker 2 (umożliwia wybór napięcia mostka północnego, południowego oraz modułów pamięci w krokach co 0,02V), narzędzia Q-Shield (ułatwia instalację) i narzędzia AI Gear 2 (ogranicza zużycie energii przez procesor). Na szczególną uwagę zasługuje jednak system chłodzenia Cool Mempipe, który - jak można przeczytać w informacji prasowej - "efektywnie przenosi energię cieplną z kości pamięci do radiatora znajdującego się w pobliżu portów I/O, gdzie zostaje rozproszona i usunięta dzięki przepływowi powietrza generowanemu przez systemowe wentylatory. To rozwiązanie pozwala obniżyć temperaturę modułów pamięci nawet o 10°C, przy jednoczesnym stosowaniu w systemie chłodzenia wodnego, lub o 5°C w przypadku stosowania tradycyjnego chłodzenia powietrzem - zapewniając stabilną pracę całego systemu."

Wraz z opisanym modelem serię M3A reprezentują dwie mniej wydajne płyty o oznaczeniach M3A32-MVP Deluxe oraz M3A. Urządzenia również obsługują magistralę HyperTransport 3.0 i oferują złącza PCI-Express w wersji 2.0.

Dane techniczne:

Phenomowe nowości Asusa z HT3

Więcej informacji na temat urządzeń można znaleźć na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200