Personel i jego płace

Przebojem wrocławskiej Tety powoli staje się jej system kadrowo-płacowy - Teta Personel. Arthur Andersen planuje oferowanie tego modułu w outsourcingu.

Przebojem wrocławskiej Tety powoli staje się jej system kadrowo-płacowy - Teta Personel. Arthur Andersen planuje oferowanie tego modułu w outsourcingu.

Na wdrożenie rozwiązania kadrowo-płacowego Tety SA zdecydowały się kolejne dwie firmy. Jedną z nich jest ZBP Bielbaw SA z Bielawy - producent tkanin i kompletów pościeli, drugim klientem wrocławskiego producenta jest - należący do francuskiej grupy kapitałowej - warszawski Pol-Assistance.

Tylko kadry-płace

W Bielawie instalacja Tety Personel 2000 będzie stanowiła samodzielny system. Nie jest obecnie planowane połączenie systemu z innymi aplikacjami działającymi w firmie. W dłuższej perspektywie będzie prawdopodobnie wymagane wykonanie interfejsu do systemu finansowo-księgowego. "Nie planujemy dzisiaj rozszerzenia wdrożenia o inne aplikacje. Kiedy zdecydujemy się na wdrożenie rozwiązań obsługujących pozostałe sfery naszej działalności, prawdopodobnie nie będzie to oprogramowanie Tety" - mówi Jacek Szewczyk, główny informatyk w Bielbawie.

ZPB Bielbaw SA to duża, zatrudniająca 2100 pracowników, firma produkcyjna, w której dotychczasowe oprogramowanie kadrowo-płacowe nie spełniało wymagań roku 2000. Było również przestarzałe technologicznie. Nowy system ma działać jako pierwsza duża aplikacja w firmie, mająca graficzny interfejs użytkownika. Na potrzeby Tety Personel zakupiono już serwer Compaq ProLiant 1600, pracujący pod kontrolą systemu Windows NT i na bazie Oracle 7.3.

Wdrożenie, rozpoczęte w pierwszych dniach kwietnia, potrwa do połowy lipca br. Implementacja przyniesie - jak oczekuje Jacek Szewczyk - znaczne ograniczenie kosztów związanych z zarządzaniem personelem. Na czele zespołu wdrożeniowego stoi prezes firmy, nie podejmujący jednak bieżących decyzji dotyczących projektu. Odpowiedzialna za nie jest trzyosobowa grupa składająca się z szefów działów informatyki i kadr. Przedstawiciele Tety za jedno z najważniejszych wyzwań projektu uznają konwersję i przeniesienie danych archiwalnych do nowego systemu.

Wszystko razy trzy

Bardziej rozbudowana instalacja oprogramowania Tety rozpocznie się w Pol-Assistance. Ta firma ubezpieczeniowa przeprowadzi wdrożenie modułu Personel, ale także części odpowiedzialnej za obsługę finansów i logistyki systemu Teta 2000. Ma ona trzy jednostki gospodarcze o pewnym stopniu autonomii pod względem zarządzania i działalności operacyjnej.

Wdrożenie w Pol-Assistance ma na celu również integrację finansowo-księgowej części Tety 2000 z użytkowanym obecnie w firmie specjalnym oprogramowaniem wspomagającym. "Oprogramowanie wspomagające pracę systemu finansowego służy do wstępnego przetwarzania transakcji" - wyjaśnia Leszek Konopka, wiceprezes trzech warszawskich firm Pol-Assistance, wchodzących w skład grupy Gras Savoie. Dzięki temu ma zostać ograniczona liczba użytkowników Tety Finanse. Jako platformę wybrano - podobnie jak w ZPB Bielbaw - system Windows NT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200